adplus-dvertising

THY ‘de 2 günde 7 iptal

26 Ağustos 2022, 17:22 tarihinde eklendi
Türk Hava Yolları, sefer iptalleri ve gecikmelerle gündemden düşmüyor. Türk Hava Yolları uçaklarında bugün yaklaşık 20 dakika ile 3 saat arasında gecikmeler meydana gelirken, Zonguldak, Balıkesir ve Isparta uçuşlarını karşılıklı olarak iptal etti. Son 2 günde ise THY’a ait 7 seferin iptal edildiği öğrenildi.
Takip et
THY ‘de 2 günde 7 iptal
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türk Hava Yolları yaz sezonunun başlaması ile beraber rötar ve sefer iptalleri ile gündeme geliyor. Günde yaklaşık iç ve dış hatlarda 100’ün üstünde seferde gecikmeler meydana geliyor. Öte Yandan Türk Hava Yolları dün Sivas, Sinop, Denizli, Trabzon seferlerini iptal ederken, bugünde Zonguldak, Balıkesir ve Isparta uçuşlarını karşılıklı olarak iptal etti.

THY ‘de 2 günde 7 iptal

Uçuş ekipleri evden çağrılıyor

Türk Hava Yolları yetkililerinin geciken seferler sebebiyle uçuş süreleri dolan uçuş ekiplerinin yerine yeni ekipleri evinden getirmesi, rötarın artmasına neden oluyor. Birçok sefer rötar yapması sebebiyle uçuş ekiplerinin uçuş saatleri doluyor. Havacılık kurallarına göre uçuş saati dolan ekiplerin uçuş güvenliğini aksatmamak için uçması yasak. Uçuş saati dolan kabin ekiplerinin yerine Türk Hava Yolları evden ekip çağırıyor. Rötar yapan uçaklar bir de kabin ekibinin gelmesini bekleyince, rötarlar uzuyor.

THY ‘de 2 günde 7 iptal

THY ‘de 2 günde 7 iptal

Uçaklarını bekleyen yolcular uyuyor

Uzun rötarlar sebebiyle saatlerce havaalanında beklemek mecburiyetinde kalan bazı yolcular, uçaklarını bekleme salonunda uyuyarak bekliyor. Bu arada İstanbul aktarmalı yolcular ise uçaklarını kaçırdığı için otellere yerleştiriliyor. Bu sebeple Türk Hava Yolları’nın otel sırasının önünde sıraların oluştuğu görüldü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.