THY çıta yükseltti: 2019 yılında 90 milyon yolcu taşımak istiyor

Türk Hava Yolları (THY), 2019 yılında 90 milyondan fazla yolcu taşımak istiyor. Bir önceki sene 75 milyon yolcu taşıyan THY için, 90 milyon yolcu zor bir hedef olmadığı gibi İstanbul Havalimanı gibi sektörün incisinde bu hedefe ulaşmak çok kolay olacaktır. Detayları haberimizde ele alıyoruz, okumadan geçmeyin.


THY çıta yükseltti: 2019 yılında 90 milyon yolcu taşımak istiyor

Türk Hava Yolları yeni havalimanına taşınma sürecinden sonra yaptığı açıklamada artık çıta yükselttiklerini ve bu yıl için hedeflerini yükseltiklerini açıkladı. Geçtiğimiz yıl boyunca yaklaşık olarak 75 milyon yolcu taşıyan THY, bu yıl içerisinde 90 milyondan fazla yolcu taşımak istiyor. İstanbul Havalimanı ile operasyonlarını hızlandıran ve ekibini çoğaltan THY, yeni dönemde çok ciddi projelerle karşımıza çıkacak. Yeni uçaklar satın alan ve çok daha fazla uçuş yapacak olan şirket 90 milyon hedefinin üstüne çıkılıp bu yıl içerisinde 100 milyon yolcu taşıyabilir.

124 ÜLKEDE 311 NOKTAYA UÇUYOR

THY’nin operasyon bölgeleri arasında şuanda 124 adet ülke var. 124 ülke arasında ise toplamda 311 uçuş yapılan nokta var. Türkiye’de 50’den fazla havalimanı var ve 124 ülkeyi hesaba kattığımızda birçok şehirde birden fazla havalimanı olduğunu görebiliyoruz. Türk Hava Yolları’nın çalışan personel sayısında, teknik personel sayısında ve pilot sayısında da her geçen gün ciddi bir artış oluyor.

İSTANBUL HAVALİMANI REKABETİ GÜÇLENDİRECEK

İstanbul Havalimanı açıldıktan sonra birçok firma seferlerini direkt olarak bu havalimanı üzerinden yapmaya başladı. Havayolu şirketleri arasında çok ciddi bir rekabet ortamına sahip olacak İstanbul Yeni Havalimanı, THY’nin çok daha ucuza yolculuk yapmasını sağlayacak. İstanbul Havalimanı gibi bir tesisin, dünya havayolu sektöründe oldukça büyük bir değeri olduğu için, şirketler kıyasıya rekabet etmek zorunda kalacak. THY bu denli zor bir rekabet ortamında 2019 yılında 90 milyondan fazla yolcu taşımayı hedefliyor.

Yazar: Samet Yeniyar

Samet Yeniyar
Diyarbakır'da yerel bir gazetede meslek hayatına atılan Samet Yeniyar, 1984 doğumludur. Yeniyar, Yeditepe Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra iş hayatında hızlı bir yükseliş göstererek kısa süre içerisinde ulusal haber sitelerinde görev almayı başarmıştır. Yeniyar, özelikle ekonomi alanında ciddi çalışmalar yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.