THY çalışanlarına enflasyona ek yüzde 60 zam!

Türk Hava Yolları (THY) ve yetkili çalışan sendikası Hava-İş arasında Toplu İş Sözleşmesi(TİS) görüşmelerinde maaş zam oranında anlaşma sağlandı. Buna göre çalışanlar, senenin ilk altı ayı için enflasyon farkına ek olarak yüzde 60 maaş zammı alacak. İkinci altı aylık dönemde ise gene enflasyona farkına ek yüzde 5 daha maaş zammı yapılacak.
Takip et
THY çalışanlarına enflasyona ek yüzde 60 zam!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal arasında 27. Dönem TİS görüşmelerinde ücret zamları konusunda anlaşma sağlandı. İki senesi kapsayacak biçimde kabul edilen TİS’e göre, THY çalışanları senenin ilk altı ayı için enflasyon farkına ek olarak yüzde 60 maaş zammı alacak. İkinci altı ay için ise enflasyon farkına ek olarak yüzde 5 oranında zam yapılacak. Anlaşmada üçüncü ve dördündü altı aylık dönemlerde ise enflasyon oranına ek olarak yüzde 1’lik maaş zammı yansıyacak.

Öte Yandan çalışanlara biri TİS’in imzalanacağı tarih diğeri ise yeni senede ilk maaş alacakları tarihte olmak üzere iki brüt maaş prim ödenmesine de karar verildiği öğrenildi.

HAVA-İŞ’TEN AYCI’YA TEŞEKKÜR

Öte yandan, Hava-İş Sendikası’ndan yapılan yazılı açıklamada THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı’ya teşekkür edildi. Açıklamada, “Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri karşılıklı olarak anlaşılmış olan ücret zamları hariç 28.12.2021 tarihinden itibaren görüşülmeye başlanacaktır. Bütün üyelerimize bizlere vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür eder, başlayacak olan TİS görüşmelerinin hayırlı neticeler getirmesini temenni ederiz” ifadelerine yer verildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.