THY, Alkol İkramında Kısıtlamaya Gitti! Rakı, Cin ve Votka İkram Edilmeyecek

Türk Hava Yolları (THY) uçuşlarındaki alkol ikramında kısıtlamaya gitti. Buna göre Rakı, Cin ve Votka tamamen kaldırıldı.

Türk Hava Yolları (THY) kısa ve uzun mesafeli uçuşlarında içki ikramında kısıtlamaya gitti. Kısa uçuşlarda Rakı, Cin ve Votka tamamen kaldırıldı.


TASARRUF TEDBİRLERİ ARTIRILDI

Türk Hava Yolları’nda (THY) 2019 senesi içerisinde meydana gelen B737 Max krizi sonrası sıkıntılar meydana gelmesi üstüne firma bir müddet önce tasarruf önlemlerini uygulama koydu. Ekim ayında alınan karar ile beraber birçok kalemde tasarruf önlemlerini uygulamaya başlayan THY’nin, son tasarruf önlemi ise alkol ile alakalı oldu.

ALKOL İKRAMI KONUSUNDA RADİKAL KARAR

Airporthaber’in haberine göre özellikle ikramları ile yolcusunun beğenisi kazanan ve bu alanda birçok ödül alan THY, dış hatlar ekonomi sınıflarında alkol ikramı hakkında radikal kararlar aldı.

UZUN UÇUŞLARDA SADECE VİSKİ İKRAM EDİLECEK

Dış hat ekonomi sınıfında Rakı, Votka ve Cin ikramını kaldıran bayrak taşıyıcı, 6 saati aşan ER (ekonomi) olarak bilinen uçuşlarda ise tek tip Ballantines marka viski ikram edeceğini duyurdu konu hakkında olarak kabin memurları ve Turkish Do&Co şefleri bilgilendirildi.

Uygulamanın 6 Aralık tarihinden itibaren söylenen bütün uçuşlarda başlatılacağı kaydedildi.


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı