Thunberg Dünya Liderlerine Biyografi İle Cevap Veriyor

İklim aktivisti Greta Thunberg, Putin'in kendisi ile ilgili görüşlerine Trump'ta olduğu gibi Twitter Biyografisi ile cevap verdi.
Takip et
Thunberg Dünya Liderlerine Biyografi İle Cevap Veriyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

BM'de yaptığı konuşma ile dünya gündemine gelen 16 yaşındaki Greta Thunberg, konuşma yaptığı gün Trump'ın kendisi ile ilgili alaycı konuşmalarına Twitter biyografisinden cevap verdi. Trump'ın kendisine yönelik olarak, "Parlak ve harikulade bir geleceği dört gözle bekleyen çok mutlu genç bir kıza benziyor. Görmesi çok hoş" açıklamasını yapmasının ardından Thınberg, Twitter biyografisini "Parlak ve harikulade bir geleceği dört gözle bekleyen çok mutlu bir genç kız." olarak yazdı ve Trump'ı bu şekilde eleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde Thunberg için bir eleştiri de Putin'den geldi. Putin, Greta için "Greta'nın kibar ve çok içten bir kız olduğuna eminim. Her halükarda kimse Greta'ya modern dünyanın karmaşık olduğu, çeşitlilik arz ettiği ve hızla kalkındığını izah etmemiş. Afrika ve pek çok Asya ülkesinde insanlar İsveç'tekilerle aynı standartlarda yaşamak istiyor. Peki bu nasıl yapılacak? Zaten Afrika'da bol bol olan güneş enerjisi kullanmaya mı başlamalılar? Kimse Greta'ya bunun mali bedelini açıkladı mı?" ifadelerini kullandı. Bunun üzerine Thunberg ise biyografi açıklamasını "Kibar ama yeterince bilgilendirilmemiş bir ergen." olarak güncelleyerek Putin'e de eleştirisini dile getirdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.