Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer mafyanın eline rehin düştü!

Kripto para vurgunu ardından Arnavutluk'a kaçtığı anlaşılan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer'in attığı her adım mercek altına alındı. Özer'in mafyanın eline düştüğü iddiaları konuşulurken gerçekler telefonundan yaptığı Facetime görüşmesi ile ortaya çıkacak.
Takip et
Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer mafyanın eline rehin düştü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye’den 108 milyon dolarlık kripto varlıkla Arnavutluk’a kaçan ve bu ülkede yoğun şekilde aranan kripto para borsası Thodex‘in kurucusu Faruk Fatih Özer için mafya bağlantısı olasılığı kuvvetleniyor. İddiaya göre; mart ayından itibaren kaçış planını yapmasında etkili olan bir mafya bağlantısı, Özer’i kandırarak Arnavut mafyasının ağına çekmiş olabilir. Tiran Havaalanı’na geldikten sonra kendisini karşılayan zanlılar, Özer’i ilk önce otele daha sonra da bir eve yerleştirmişti. Polis, yoğun bir şekilde Özer’in izini sürüyor. Dosyayla alakalı gizlilik kararı alındı.

GAZETECİLERİ SORGUYA ÇEKMEK İSTEDİLER

Tiran’da bulunan TRT Haber ekibi ise önceki gün sivil giysili 2 motosikletli tarafından sorguya çekilmek istendi. Muhabir Ceyda Muslu’dan Özer’in nerede olduğunu söylemesi istendi. Muslu “Siz kimsiniz?” diyerek sorunca, motosikletliler “Polisiz” şeklinde konuştu. O esnada bölgeye kim olduğu bilinmeyen başka biri geldi.

GİZEMLİ OTOMOBIL

Sabah’ta yer verilen habere göre, gelen kişi 06 AGA … Türkiye plakalı bir araçtan indi ve bunu gören motosikletliler olay yerinden uzaklaştı. Öbür kişinin kimliği de henüz bilinmiyor.

YAKALANMAK MI İSTİYOR?

Özer, Tiran’da kaldığı otelden konaklamanın ikinci günü kaçmış, Tiran merkezde başka bir eve götürülmüştü. Sonrasında ikinci adrese baskın yapılmadan önce adresten ayrılmıştı. O evde Facetime görüşmesi yapmış ve bu görüşme sayesinde adres belirlenmişti.

Özer’in bu görüşmesi, “Mafya ağının içerisine düştüğünü anladıktan sonra kendisini yakalatmak istiyor olabilir” biçiminde yorumlandı. Arnavutluk’ta, MOBESE kameralarının yok denecek kadar az olması, benzer olaylarda failin bulunmasını zorlaştırıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.