adplus-dvertising

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer kaçtı mı? 2 milyar dolarla yurt dışına çıktı!

Son 24 saattir internet sistemlerini kapatan kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in ortalama 2 milyar dolarla dün akşam saat 18.00’de İstanbul Havaalanı’ndan yurt dışına çıktığı öne sürüldü.
Takip et
Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer kaçtı mı? 2 milyar dolarla yurt dışına çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kripto para dünyası bir dolandırıcılık hikayesi ile sarsılıyor. Son günlerde para transferlerinde problem meydana gelen kripto para platformu (borsası) Thodex’in internet sitesi kapatıldı. Yatırımcıların hesaplarına ulaşımı kesildi.

Mağdurlarda panik başladı

Sayılarının ortalama 391 bin olduğu tahmin edilen mağdurların avukatlarından Oğuz Evren Kılıç, Thodex’in kurucusu olan Koinex isimli firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Fatih Özer’in dün akşam saat 18.00’de İstanbul Havaalanı’ndan yurt dışına çıkış yaptığını belirlediklerini söyleyerek, “Birkaç gündür para transferlerinde problem meydana geldiğini Özer’in avukatı bize iletti. Son olarak site tamamen kapatıldı. Mağdurlar arasında panik başladı. Bulundukları illerde cumhuriyet savcılıklarına suç duyuruları yapıyorlar” şeklinde konuştu.

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer kaçtı mı? 2 milyar dolarla yurt dışına çıktı!

2 milyar dolar buharlaştı

Bir kripto para alım satım platformu olan Thodex’de 400 bin kişinin hesabının bulunduğunu ve bunlardan 391 bininin aktif hesap olduğunu kaydeden Özer, “Borsada aylık 100 milyar liralık yani ortalama 12 milyar dolarlık işlem hacmi olduğunu öğrendik. Ortalama 2 milyar dolarlık bir paranın buharlaştığını hesaplıyoruz. Bu cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılık vakası” diyerek konuştu.

Firma ortaklık için 4-5 gün süre istedi

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer, Twitter ve Instagram hesaplarını kapattı. Habertürk’ten Rahim Ak’ın haberine göre Thodex internet sitesinde ise yeni ortaklık sebebiyle devir işlemi yapılacağı gerekçesiyle kullanıcıların önce 6 saat sonrasında ise dört-beş gün siteyi kullanamayacakları duyuruldu.

Thodex’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Son 2 senelik süreçte kripto varlıklara duyulan ilginin artması ve büyük aktörlerin; sektöre dahil olması ile beraber, borsaların büyümesi ve yeni adımların atması da kaçınılmaz hale gelmiştir. İsmini anlaşma süreci tamamlandığında duyuracağımız; dünya çapında bilinirliği olan banka ve fon firmaları; uzun süredir firmamıza yatırım yapmak istemekte ve ortaklık teklifinde bulunmaktadır. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek ismine gelen ortaklık teklifini olumlu değerlendirme kararı alınmıştır. Bu sürecin tamamlanabilmesi için işlemlerin durdurulup; devir sürecinin tamamlanması gerekmektedir. Süreç ise ortalama 4-5 iş günü sürecektir. Bu süre zarfında kullanıcılarımıza düzenli olarak bilgilendirme sağlanacaktır.”

Yatırımcı çekmek için Porsche çekilişi yaptılar

Yatırımcılar ise Thodex’in yatırımcı çekmek için platformu kullananlara 2 milyon Dogecoin dağıtacağını açıkladığına dikkat çekiyor. Özellikle son kampanya ile yatırımcıların yatırımlarını öbür borsalardan bu platforma taşıdığı söyleniyor. Firmanın kurulduğu dönem de ismini duyurmak için çekilişle Porsche verdiği söyleniyor .Olayın duyulmasının sonrasında binlerce yatırımcı sosyal medyada sesini duyurmaya çalışırken binlercesi de suç duyurusunda bulunmak için avukatlara koştu.

Akıllara “tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın’ı getirdi

Kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in siteyi kapatıp 2 milyar dolarlık kripto parayla ülkeyi terk etmesi akıllara kısa zaman önce Çiftlikbank ismiyle yaptığı dolandırıcılıktan sonra Uruguay’a kaçan “Tosuncuk” isimi konulan Mehmet Aydın’ı getirdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.