Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer yakalandı mı?

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in yakalanmasına ilişkin operasyonda sona yaklaşıldığı iddia edildi.
Takip et
Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer yakalandı mı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kripto para borsasını sarsan vurguna ilişkin soruşturma kapsamında, Arnavutluk’a kaçan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in yakalanmasına ilişkin operasyonda sona yaklaşıldığı öne sürüldü.

TRT Haber’de yer verilen habere göre, Özer hakkında işlemlerin birkaç gün içinde tamamlanması düşünülüyor.

Ortalama 400 bin kişiyi dolandıran, 108 milyon dolarla kayıplara karışan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer halen firarda. Arnavutluk’taki operasyona destek için giden Türk polisi geri döndü. Gözler şuanda, bu ülkeden gelecek açıklamaya çevrildi.

Operasyonun birkaç gün içinde tamamlanması planlanıyor. Faruk Fatih Özer’i yakalamak için başlatılan operasyon Başkent Tiran merkezli 4 ülkede devam ediyor. Üst düzey emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, operasyonun birkaç gün içerisinde tamamlanması planlanıyor.

İADESİ 48 SAAT İÇİNDE YAPILACAK

Faruk Fatih Özer yakalandığında ilk olarak Arnavutluk adli makamlarının karşısına çıkarılacak. Fakat Arnavutluk sınırları içinde bir suç işlemediği için bu ülkede yargılanmayacak.

Kırmızı bültenle aranan Özer’in pasaportu tahditli olduğundan, kendisine yeni pasaport çıkartılacak. Sonrasında da İnterpol’e teslim edilecek. 48 saat içinde Türkiye’ye iadesi gerçekleşecek.

Faruk Fatih Özer’e Arnavutluk’ta yardım edenlerin adli işlemleri ise bu ülkede gerçekleşecek. Önce ifadeleri alınacak zanlılar, daha sonra bu ülkenin mahkemelerine çıkarılacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.