The Wandering Earth 29 farklı dil seçeneği ile Netflix’te görüldü

Netflix 2019 yılında en fazla hasılat getiren üçüncü yapım olan The Wandering Earth ile Çin abonelerinin sayısını yükseltecek. 29 farklı dilde 190 ülkede izlenime sunulan eser, hem Netflix hem de Çin sinema sektörü için büyük bir adım oldu.


The Wandering Earth 29 farklı dil seçeneği ile Netflix’te görüldü

2019 yılında vizyona giren büyük bütçeli yapım The Wandering Earth, 2019 yılının en çok hasılat getiren sinema yapımı oldu. Türkiye’de Organize İşler 2:Sazan Sarmalı ile kullanıcısını büyüleyen Netflix, bir kez daha halen vizyonda olan bir yapımı kendi bünyesinde gösterime sundu. The Wandering Earth, 29 farklı fil seçeneği ile Netflix’de görücüye çıktı. Kullanıcı sayısını hem orijinal içerikleri ile, hem de yeni film ve dizileri kendi bünyesinde de gösterime alarak büyüten Netflix, milyonlarca kullanıcıya sahip bir şekilde yayın hayatına devam ediyor.

ÇİN’İN EN BÜYÜK YAPIMLARINDAN BİR TANESİ!

Çin yapımı olan The Wandering Earth, oldukça ciddi bir bütçe ile çekiliyor. 50 milyon dolardan fazla paraya mal olduğunu söylenen projede alışmadığımız bir bilim-kurgu kalitesi görebiliyoruz. Bunların hepsinin haricinde, yapımcının açıklamasına göre The Wandering Earth sahnelerinde toplamda 10 bin özel efekt sahnesi ve 2 bin özel efekt çekimi bulunuyor. 190’dan fazla ülkede gösterime giren yapım’da 29 dil desteği ilerleyen zamanlarda artış gösterecek.

NETFLİX ÇİN SİNEMASINA YÖN VERDİ

Netflix’in uzun zamandır üzerinde durduğu Çin piyasası, The Wandering Earth ile bir hayal olmaktan çıkıp hedef haline gelecek. Türk sinemasında olduğu gibi Çin sinema sektöründe de ilk defa halen vizyonda olan bir film Netflix’te gösterime sunuluyor. Netflix, Çin’de ki abone sayısını bu hareket ile yükseltmeyi hedefliyor. Netflix yönetimi, böylesine büyük bir yapımı farklı dillerde de hizmete sunduğu için sadece Çin aboneleri değil, bütün dünyadaki Netflix aboneleri bu yapımı izleyebilecek.

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.