TGB, Amerikan askerlerinin başına çuval geçirdiğini açıkladı!

ABD Donanması’na ait ‘USS Mount Whitney’ adlı savaş gemisinin Sarayburnu Limanı’na demirlemesinin sonrasında Türkiye Gençlik Birliği, bugün sosyal medyada yaptığı paylaşımla Sarayburnu’nda Amerikan askerlerinin başına çuval geçirdiklerini duyurdu ve o anın görüntülerini yayınladı.
Takip et
TGB, Amerikan askerlerinin başına çuval geçirdiğini açıkladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD Donanması’na ait LCC-20 borda numaralı ‘USS Mount Whitney’ isimli amfibi komuta kontrol gemisi dün akşam saatlerinde Sarayburnu Limanı’na demirledi. İstanbul’da üç gün kalacak olan gemi, daha sonra tatbikat için Karadeniz’e açılacaktı.

“Amerikan askerlerinin başına çuval geçirdik”
Sosyal medya hesaplarından bugün bir paylaşımda bulunan Türkiye Gençlik Birliği, Sarayburnu’nda Amerikan askerlerinin başına çuval geçirdiklerini duyurdu. Söz konusu paylaşıma “Sarayburnu’nda Amerikan askerlerinin başına çuval geçirdik!” notu düşüldü.

O anın görüntülerini de paylaştılar
Bir sonraki paylaşımda o ana ait görüntüleri de paylaşan TGB, “ABD’nin kaos planlarına, Amerika’nın taşeronları FETÖ ve PKK’ya, Türkiye’yi kuşatmak isteyen üslerine, On düvele karşı, Mazlum milletlerin katili, yenilen ABD’ye bir defa daha, ÇUVALIMIZI GEÇİRDİK.!” ifadelerini kullandı.

2014’te de benzer bir eylem yapmışlardı
Daha önce 2014 senesinde da gene Sarayburnu’nda benzer bir eyleme imza atan TGB mensupları, Karadeniz’de yapılan NATO tatbikatından dönen USS ROSS (DDG71) isimli gemide görevli askerlere yanaştı ve “Yankee Go Home” ve “Kahrolsun Amerikan emperyalizmi” gibi sloganlar attı. Sonrasında da askerlerin başlarına çuval geçirildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.