TFF’den UEFA’ya Şampiyonlar Ligi Finali Sunumu

TFF yetkilileri, İstanbul'da oynanacak 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali için Londra'da UEFA yetkililerine sunum yaptı.

TFF yetkilileri, İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda düzenlenecek olan 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi finali öncesinde İngiltere Londra’da UEFA yetkililerine sunumda bulundu.


TFF’den Servet Yardımcı, Hamit Altıntop, Kadir Kardaş ve Tuncay Şanlı, Uluslararası 2019 Londra Liderler Haftası etkinliğine katıldı.

Londra’da, İstanbul’da düzenlenecek 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi finali ile ilgili sunum yapıldı.

Ayrıca Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki çalışmalar ve İstanbul’un ev sahipliği hazırlıkları hakkında bilgiler aktardı.

500 MİLYON CİVARI

Servet Yardımcı, “Şampiyonlar Ligi finalinin önümüzdeki mayıs ayında İstanbul’da oynanacak olması bizler için çok önemli. Bu finalin startını burada başlattık. Çok önemli kişilerin katıldığı bir konferans. Ülkemizin bu turnuvalardaki becerisini ve başarısını anlatmaya geldik. İstanbul’da yapılan 2005 finalini anlattık ve heyecanlandık. Önümüzdeki sene finalinin de unutulmayan bir final olmasını diledik. Bunun için buradayız. Şampiyonlar Ligi finali dünyada izlenebilen en önemli futbol finali müsabakasıdır. 200 milyon insanın canlı olarak izlediği bir finaldir. Tabi bu işin maddi tarafını daha bilmiyoruz ama 500 milyon Euro ya da Dolar civarında konuşuluyor. Dolayısıyla bu çok önemli finalin İstanbul’da oynanması bizler için önem sarf ediyor. 2019 Süper Kupa finali ve önümüzdeki Şampiyonlar Ligi finali ile İstanbul şehrimiz 9 ay içinde 2 final organize edecek. Bu hem UEFA hem de TFF tarihinde ilk defa gerçekleşen bir olay. TFF olarak bizim misyonumuz; ülkemizi yurtdışında tanıtmak, bu önemli etkinlikleri ve onların tecrübesini ülkemize getirmek. Burada bahsettiğimiz projeler de onlardan bir tanesi. 200 bin Türk çocuğumuza okullarda ulaşacağız. Bunun başlangıç tarihini henüz saptamadık ama en kısa zamanda açıklayacağız. UEFA ve TFF arasındaki ilişkiler çok yakın temas içinde devam etmektedir. Ülkemiz turistik açıdan çok önemli bir ülke. Biz de TFF olarak ülkemizi elimizden geldiğince en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz” dedi.

Servet Yardımcı, “Şu anda biz Şampiyonlar Ligi finaline yoğunlaşmış durumdayız ama Türkiye hem altyapısıyla hem de özellikleriyle Avrupa Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapabilecek nitelikte. İnşallah önümüzdeki günlerde onları da görmüş oluruz” ifadelerini kullandı.


FİNALİN İSTANBUL’DA OLMASI BÜYÜK OLAY

Hamit Altıntop, “İlk önce burada emeği geçen herkese teşekkür ederiz. 2020 Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul’da olacak olması büyük bir olay. Bunun sorumluluğu da çok büyük. Daha 8-9 ay var ama biz şimdiden çalışmaya başladık. Çünkü misafirlerimizi çok iyi ağırlamak istiyoruz. Ülkemizin özelliklerini iyi bir şekilde aktarmak istiyoruz. Bu yönden son yıllarda belki yıprandık ama bu özelliklerimizi hiçbir zaman kaybetmedik. Üstüne bile koyduk diyebiliriz, yeni havalimanımız ve ulaşım alanlarımız var. Bunları ön plana çıkarmak ve finalin hakkını vermek istiyoruz. Vereceğimizi de inanıyoruz, burada yoğun bir çalışma içerisindeyiz. İnşallah 2005’den daha güzel bir finale şahitlik ederiz. Hedefimiz Türk futbolu olarak daha iyi yerlere gelmek” dedi.

TARİHİ BİR FİNAL

Tuncay Şanlı, “2020 Şampiyonlar Ligi finali tekrar İstanbul’da olacak. 2005’teki finalde ben de stattaydım, çok güzel bir organizasyon ve inanılmaz bir atmosfer vardı. Federasyonumuz yine bu organizasyonu aldı ve tekrardan hazırlıklara başladı. Ben 4-4,5 yıl burada oynadım o yüzden buraya gelmek de benim için ayrı bir keyif oldu. Ülkemizi tanıtmak ve nasıl bir hazırlık içerisinde olduğumuzu göstermek açısından güzel bir lansmandı. Zaten ülkemiz, hem futbol hem de hazırlıklar anlamında çok iyi biliniyor. Önümüzdeki finale de çok büyük hazırlıklar olacak. Umarım çok keyifli ve yine tarihi bir finale tanıklık ederiz” dedi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı