adplus-dvertising

TFF’den saldırıyla ilgili açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu, Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’ne yapılan silahlı saldırıyla alakalı açıklama yaptı.
Takip et
TFF’den saldırıyla ilgili açıklama
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TFF’den konuyla alakalı yapılan açıklama şu şekilde:

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu olarak toplantı halinde iken Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesislerimizdeki yönetim binamıza kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahlı saldırı gerçekleştirilmiştir.
Saldırı neticesinde herhangi bir can kaybı ya da yaralanma yaşanmaması en büyük tesellimizdir. Güvenlik kuvvetlerimiz başlattıkları operasyonla çok kısa zamanda saldırının faillerini yakalamayı başarmıştır. Türk adaletinin de olayın sorumlularına hak ettikleri cezayı vereceğinden şüphemiz yoktur.

Göreve geldiği ilk günden bu yana Türk futbolunun bütün paydaşlarıyla dostluk ve birliktelik içerisinde olması gerektiğini birçok defa dile getirmiş Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu olarak, bu hain saldırının bizi Türk futbolunu bulunduğu çizgiden daha ileriye taşımak için çalışmaktan alıkoyamayacağını belirtmek isteriz.
Türkiye Futbol Federasyonu olarak; başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, telefonla arayarak üzüntülerini ve desteklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ, bizzat Türkiye Futbol Federasyonu’na gelerek araştırmalarda bulunan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya ve İstanbul Emniyet Müdürümüz Sayın Zafer Aktaş’a, saldırının sonrasında Riva’ya gelerek bizi yalnız bırakmayan bütün kulüp başkanlarımız ve devlet yetkililerimiz ile geçmiş olsun dileklerinde bulunan kulüplerimiz, futbolcularımız, futbol insanlarımız, bütün futbolseverler ve Türk halkına teşekkür ederiz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.