adplus-dvertising

TFF: ‘Federasyonumuz her kulübe eşit mesafededir”‘

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) disiplin sevklerine ve disiplin kurulu tarafından verilen kararlara müdahale edildiği ve bazı kulüplerin kollandığına ilişkin iddialarla alakalı açıklama yaptı.
Takip et
TFF: ‘Federasyonumuz her kulübe eşit mesafededir”‘
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TFF’den konuyla alakalı yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi:

“Medyada bazı kulüp yöneticileri tarafından disiplin sevklerine ve disiplin kurulu tarafından verilen kararlara müdahale edildiği ve bazı kulüplerin kollandığına ilişkin haksız ve mesnetsiz iddiaların yer aldığı görülmüştür.
Kamuoyunun açık bir biçimde bilmesini isteriz ki, daha önce müteaddit kereler belirtildiği üzere, disiplin sevkleri TFF Statüsü ve Talimatlarında tespit edilen usul ve esaslar çerçevesinde, müsabakalarda görevli, temsilci ve hakem raporları asıl alınarak TFF Hukuk Müşavirliği’nde görevli disiplin müfettişleri tarafından yapılmaktadır.
Somut kanıtlara ve gerekçelere dayanılarak yapılan bu sevklere ilişkin disiplin kararları, lüzumlu inceleme ardından bağımsız disiplin kurulları tarafından verilmekte, bu kararlara itiraz halinde yetkisini yasa ve statüden alan bağımsız Tahkim Kurulu kararıyla kesinleşmektedir.

TFF Başkanı, Yönetim Kurulu ve yöneticilerinin, disiplin süreçlerine yahut bağımsız yargı kurullarının işleyişlerine ve kararlarına herhangi bir etkisi mümkün değildir. Bunun en son örneği de, kamuoyunda da tartışılan MHK’nin Süper Lig ve 1. Lig Hakem ve Gözlemci Klasmanlarıyla alakalı TFF Yönetim Kurulu tarafından onaylanan kararının Tahkim Kurulu’nca kaldırılmasıdır. Öte Yandan TFF görevlileri müsabakalara ilişkin raporlarını Futbol Yönetim Sistemi (FYS) üstünden düzenlemekte ve bu raporlara kimsenin müdahale etme olasılığı bulunmamaktadır.

Herhangi bir kulübün hukuka aykırı olarak korunması, kollanması söz konusu olmayıp, federasyonumuz her kulübe eşit mesafededir.

Futbolun bütün paydaşlarını kurum ve kurulları töhmet altında bırakan açıklamalardan kaçınmaya ve sağduyulu olmaya davet eder, bir defa daha hoşgörünün ve beraberliğin simgesi olan Ramazan Bayramımızın Türk futbol camiası için hayırlara vesile olmasını dileriz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.