adplus-dvertising

TFF Başkan Adayı Büyükekşi: ‘Listemizde çok değerli iki kadın yönetim kurulu üyemiz var’

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağanüstü Seçimli ve Olağan Mali Kurul’da açıklamalarda bulunan TFF Başkan Adayı Mehmet Büyükekşi, “Bu zamana kadar TFF yönetiminde kadın yönetim kurulu mensubu olmamış. Bizim şu anda listemizde çok kıymetli iki kadın yönetim kurulu üyemiz var” şeklinde konuştu.
Takip et
TFF Başkan Adayı Büyükekşi: ‘Listemizde çok değerli iki kadın yönetim kurulu üyemiz var’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara’da bir otelde gerçekleşen, TFF’nin Olağanüstü Seçimli ve Olağan Mali Kurul’unda federasyon başkanlığına tek aday olarak katılan Mehmet Büyükekşi açıklamalarda bulundu.

Futbolda güven ortamının yaratılmasının önemini dile getiren Büyükekşi, “Her zaman futbolda bir güven ortamının yaratılmasını istiyoruz. Maalesef şu anda bir güven kaybı var. Güven konusunu mutlaka işleyip daha sonra da adil, şeffaf ve hesap verebilir bir biçimde bir yönetim anlayışımız olacak. Bu zamana kadar TFF yönetiminde kadın yönetim kurulu mensubu olmamış. Bizim şu anda listemizde çok kıymetli iki kadın yönetim kurulu üyemiz var. İlklere imza atacağız. İnşallah adalet anlayışını getireceğiz. Hakemlerin, sorunların konuşulduğu bir lig değil de futbolun güzelliklerinin konuşulduğu bir lig olmasını istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

TFF Başkan Adayı Büyükekşi: ‘Listemizde çok değerli iki kadın yönetim kurulu üyemiz var’

Futbolun marka değerinin artması için futbolun bütün paydaşlarının ortak hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Büyükekşi, “Birçok konuda hakem performanslarıyla alakalı teknolojiyi, yapay zekayı kullanmayı hedefliyoruz. Ben değil biz olarak yola çıkmak istiyoruz. Bir kuş tek kanatlı uçamaz, çift kanat gerekir. Bunun bir kanadı federasyonsa öbür kanadı kulüplerimiz ve futbolun öbür paydaşlarıdır. Hep el ele vererek gerek spor kamuoyu olsun gerek kulüpler, futbolcular, hocalar, federasyon Türkiye’de futbolun kalitesini yükselterek marka değerini yukarılara taşımamız gerekiyor. Hizmet ihracatında, dünyada dizi/film ihracatında ikinciyiz. 140 ülkeye ihracat yapıyoruz. Niye futbol kulüplerimizin maçlarını öbür ülkelere izletmeyelim? Bunun için de farklı işler yapmamız gerekir. Farklı konular işlememiz gerekir” değerlendirmesinde bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.