adplus-dvertising

TFF açıkladı: ‘Rezerv Lig kurulacak’

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yeni sezonda Rezerv Lig’in kurulacağını ve deplasman yasağının kaldırıldığını açıkladı.
Takip et
TFF açıkladı: ‘Rezerv Lig kurulacak’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TFF Yönetim Kurulu, Mehmet Büyükekşi başkanlığında Riva’da yaptığı toplantı sonrası yeni kararlar alındı. Toplantı sonrası alınan kararlar şu şekilde:

“1. 2022-2023 Futbol Sezonunda Rezerv Lig’in kurulmasına karar verilmiştir.
Buna göre Rezerv Lig müsabakaları; Süper Lig’de bulunan 19 kulübümüzün katılımı ile, Süper Lig fikstürüne göre ve A Takım maçları ile aynı günde oynanacak biçimde düzenlenecektir.
Rezerv Lig müsabakalarında, kulüplerin A takım listesinde bulunan yerli ve yabancı bütün futbolcular (35) oynatılabilecektir.

Sezon içerisinde, kulübün Profesyonel A Takımı ile Rezerv Takımı arasında, futbolcu geçişi bakımından herhangi bir kısıtlama yahut sınırlama olmayacaktır.

Rezerv Lig’e ilişkin öbür hususlar, Rezerv Lig statüsünde ilan edilecektir.
2. 2022-2023 Futbol Sezonuyla beraber Süper Lig’de deplasman izleyicisi yasağı kaldırılmıştır.
Öte Yandan, ev sahibi kulüplerin, konuk takımın yazılı onayı ve İl yahut İlçe Spor Güvenlik Kurulu’nun kararı ile, en fazla %10 olan konuk takım izleyici kapasitesi %30’a çıkartılmıştır. Ev sahibi kulüplerin, stadyum oturma kapasitesinin en az %5’i oranında konuk takım izleyicileri için yer ayırma mecburiyeti devam edecektir. Buna ilaveten, iki kulübün anlaşması ve İl yahut İlçe Spor Güvenlik Kurulları’nın uygun görmesi halinde, konuk takım tribünleri, ev sahibi kulüpler tarafından kullanılabilecektir.
Düzenlemenin ayrıntıları Süper Lig statüsünde ilan edilecektir.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.