adplus-dvertising

Teslim Olan Teröristten İtiraf: Örgüt İçi İnfaz ve İşkenceler Başladı

Van'da teslim olan PKK'lı terörist, örgüt içi infaz ve işkencelerin başladığını, bu sebepten dolayı teröristlerden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olduğunu anlattı.
Takip et
Teslim Olan Teröristten İtiraf: Örgüt İçi İnfaz ve İşkenceler Başladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Van Valiliğinin yaptığı açıklamada, İl Jandarma Komutanlığınca, PKK’lı teröristlerin ikna edilerek teslim olmalarına yönelik çalışmaların devam ettiği belirtildi.

“ÖRGÜT İÇİ İŞKENCE VE İNFAZ BAŞLADI”

Valiliğin açıklamasına göre, teröristlerin ifadelerinde, son zamanlarda terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik yapılan başarılı operasyonlarda lider kadrolar başta olmak üzere verilen ağır kayıpların faturasının kendilerine yüklendiği ifade edildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Teslim olan terörist, terör örgütü PKK/KCK’nın örgüt içi işkencelere ve infazlara başladığını, infaz edilen teröristler ile aynı akıbeti yaşamaktan korkan teröristlerin örgütten kaçarak, kendisi gibi güvenlik güçlerine sığınmaya başladıklarını anlattı. 18 yaşından küçük çocukların çeşitli vaatlerle kandırılarak örgüte kazandırıldığını, daha sonra uyuşturucuya alıştırıldığını, taciz edildiklerini, sonra da eylemlerde ön saflarda kullanılarak ölüme itildiğini dile getirdi.

Terörist, teslim olduktan sonra devletten hiç beklemediği iyi muamele gördüğünü, sürecin her aşamasında güvenlik güçlerinin yanında olduğunu, devletin bu gerçek yüzünün bilinmesi halinde örgütte kimsenin kalmayacağını aktardı.

Teslim olmak isteyen örgüt mensuplarının vakit geçirmeksizin en yakın güvenlik kuvvetine müracaat etmeleri ya da telefon etme imkanı bulurlarsa 140/155/156 numaralarını aramalarının kendileri için tek kurtuluş olacağını” ifade etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.