Teslim Olan Teröristler PKK’yı Anlattı!

Şırnak’ta Jandarma ekiplerince ikna edilerek teslim olmaları sağlanan PKK’lı 2 kadın terörist, örgütün moral ve motivasyon olarak bittiğini söyledi.

Valiliğin yaptığı açıklamaya göre, Van İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, PKK’lı teröristlerin ikna edilerek teslim olmalarını sağlama çalışmalarının sürdüğü belirtildi ve Şırnak’ın Namazdağı Bölgesi’nde 2 kadın teröristin ikna olarak teslim olduğu ifade edildi.

ÇOK SAYIDA ÖRGÜT MENSUBU KAÇMAYA HAZIR

Valiliğin yaptığı açıklamanın devamında, örgütün gençleri saflarına çekmek için imkansız vaatlere bulunduğu ve psikolojik etkileme yöntemlerine başvurulduğu belirtildi. Örgüte katılan tüm gençlerin hayal kırıklığına uğrayarak, örgütün ahlaksızlığı ile gerçek yüzünü gördüklerini ve fırsatını buldukları anda kaçmaya hazır çok sayıda örgüt mensubu olduğu da ifade edildi. Gençleri örgüte kazandırmak için özgürlükçü ifadeler kuran örgüt mensuplarının gençleri dağlara çıkardıktan sonra gerçek yüzlerini göstermeye başladıklarını ve örgütten ayrılma sonucunun ölüm olacağını söyledikleri de vurgulandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı