adplus-dvertising

Teslim olan terörist; ‘Örgütten kaçmak isteyenler korkmamalı’

2013 senesinde Batman’dan PKK’ye katılan ve hakkında ‘Silahlı Terör Örgütüne Mensup Olma’ suçu çerçevesinde aranma kaydı bulunan örgüt üyesinin 4 Haziran günü Habur Sınır Kapısından ülkeye giriş yaparak, Şırnak İl Emniyet Müdürlüğüne teslim olduğu söylendi. Teslim olan terörist, örgütten kaçmak isteyenlere seslenerek, “Örgütten kaçmak isteyenler korkmamalı” şeklinde konuştu.
Takip et
Teslim olan terörist; ‘Örgütten kaçmak isteyenler korkmamalı’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Batman İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, PKK/KCK, PYD/YPG içerisinde faaliyet gösteren örgüt üyelerinin teslim olması maksadıyla aileleriyle ikna çalışmalarının sürdürüldüğü bildirildi. Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerinden 5 Haziran günü teslim alınan örgüt üyesinin adli tahkikatının Batman İl Emniyet Müdürlüğünde yapıldığı, şahsın 7 Haziran günü ailesi ile buluşmasının gerçekleştirildiği ifade edildi.

Teslim olan terörist; ‘Örgütten kaçmak isteyenler korkmamalı’

Örgüt üyesi ile yapılan ilk görüşmede, çeşitli vaatlerle kandırılarak PKK/KCK’ye katıldığını söyleyen örgüt üyesi, örgütün yaşı küçük çocukları kandırarak örgüte katılmalarını sağladığını belirtti. Örgüt hakkında anlatılanlar ile dağdaki hayatın bağdaşmadığını, örgüt içerisinden çok kez kaçmaya teşebbüs ettiklerini ancak örgüt tarafından yakalanarak aylarca tutsak kaldığını, aç-susuz bırakıldığını anlatan örgüt üyesi, zor şartlara karşın sonunda örgütten kaçmayı başararak, Batman Emniyet Müdürlüğü aracılığıyla, güvenlik kuvvetlerine teslim olduğunu kaydetti.

Kendisi gibi örgütten kaçma arayışında olan birçok örgüt üyesi olduğunu ancak örgütün yapacağı işkence ve verecekleri infaz gibi ağır cezalar ile aç-susuz bırakılacaklarından korktuklarını söyleyen örgüt üyesi, örgütten kaçma arayışı içerisinde olanların korkmamaları gerektiğini, ailelerin de çocuklarına sahip çıkmaları gerektiğini söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.