Tesla Yeni Pick Up Aracı Olan Cybertruck Lansmanını Yaptı

Elon Musk, yeni kamyonu olan Cybertruck'ı tanıttı. Kaliforniye'da düzenlenen etkinlikte ilk elektrikli pick up modeli beğeniye sunuldu.

Elon Musk yeni aracın sağlamlığını test etmek amacıyla adeta bir şov yaptı. Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk, balyozla aracın kapısına vurdu ve kurşun geçirmez bir araba yaptıklarını iddia etti.


Oldukça ilginç ve dikkat çekici bir tasarıma sahip olan Cybertruck, Tesla’nın tasarım müdürü olan Franz von Holzhausen tarafından dizayn edildi. Franz von Holzhausen, yeni aracın camlarının sağlamlığını göstermek amacıyla metal top atışı yaptı fakat, işler istendiği gibi gitmedi ve camlarda hasar meydana geldi.

Tesla’nın tartışmalı bir görüntüye sahip olan yeni aracının başlangıç fiyatının 40 bin dolar olacağı açıklandı. Cybertruck’ın 2021 yılında seri üretime geçeceği de vurgulandı. Bu 2022 yılından itibaren bu garip görünüşlü aracı yollarda görebileceğimiz anlamına geliyor.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

39990 fiyatıyla satışa sunulacak olan Cybertruck pick up, 400 kilometre menzile sahip olacak. Tamamen elektrikli yapısıyla dikkat çeken araç, 7.5 ton çekme kapasitesi ve 0’dan 100 kilometreye 6.5 saniyede çıkmasıyla dikkat çekiyor. Arkadan itişli olan aracın tek motoru bulunuyor.


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı