Tesla Model S iddiası: Park halindeyken bomba gibi patlıyor

Tesla Model S, ikinci kez park halindeyken yanma haberi ile dünya basınında geniş yankı buldu. Çin’de meydana gelen olayda, sürücü aracını park ettikten 30 dakika sonra alev alev yanmaya başlayan Tesla Model S, ekiplerin 45 dakikalık bir çalışması sonucunda anca söndürülebildi.


Tesla Model S iddiası: Park halindeyken bomba gibi patlıyor

ABD’nin teknoloji devi Tesla hakkında yeni bir iddia bütün dünyayı etkisi altına alındı. Daha önce ABD’de meydana gelen bir Tesla’nın yanma olayı tekrar gerçekleşti. Çin’in gelişmiş şehirlerinden birisi olan Hong Kong’da meydana gelen olayda, sürücü aracını otoparka çektikten sonra araç park halindeyken ilk olarak bomba gibi patladı ve daha sonra alev almaya başladı. Aracın neden yanmaya başladığına dair Tesla’dan henüz bir açıklama gelmedi. Tesla kullanıcıları sosyal medyadan yaptığı yorumlarda, can güvenliklerinin olmadığını söylediler.

45 DAKİKADA ANCA SÖNDÜREBİLDİ

Hong Kong’da bir sürücünün otoparka çektiği araç, park edildikten yarım saat sonra alev alev yanmaya başladı. Olay yerine kısa sürede itfaiye ve emniyet ekipleri geldi fakat Çin kaynaklarından edindiğimiz bilgiye göre Tesla Model S, 45 dakikada anca söndürülebildi. Park halindeyken yanmaya başlayan araç tamamen hurda haline geldi. Kullanılamaz hale gelen araç halen otoparkta küle dönmüş bir şekilde bekliyor.

TESLA’NIN İNCELEME YAPMASI BEKLENİYOR

Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla, elektrikli otomobil üreticileri arasında en çok satış yapan ve en çok konuşulan markalardan birisidir. Elon Musk bu sıralar diğer şirketi olan SpaceX ile uzay yolculuğuna hazırlanıyor olsa da, Tesla’nın park halindeyken yanan ikinci aracından sonra bir açıklama yapacaktır. Tesla sahipleri çok kısa sürede bir açıklama bekliyorlar. Daha önce yanan olayda Tesla’dan gelen bir ekip olayı inceleyeceklerini belirtmişti fakat halen Tesla’nın yanma nedeni aydınlatılmadı. Yangının batarya sorunundan dolayı çıktığı tahmin ediliyor.

Yazar: Taner Kocaman

Taner Kocaman
Taner Kocaman, Ankara'nın Mamak ilçesinde 1990 yılında dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi'nde aldığı eğitimin ardından çeşitli gazete ve basın organlarında görev yapan Kocaman, özellikle eğitim alanında kendini geliştirmiştir. Kocaman eğitim kategorisinin yanı sıra dünya, gündem, spor gibi birçok konuda da başarılı haberler yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.