Tesla Model 3 Avrupa’da 15 bin satışla liderlik koltuğunda!

Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla, oldukça ciddi bir büyüme göstererek Avrupa’da ciddi satış rakamları ile piyasada boy gösteriyor. Model 3, Mart ayının lideri olarak asırlık firmaları geride bıraktı. Tesla Model 3’e gösterilen yoğun ilgiden dolayı diğer modellerin de satışı azaldı.


Tesla Model 3 Avrupa’da 15  bin satışla liderlik koltuğunda!

Dünyanın en çok araç satan ve aynı zamanda en değerli şirketi olan Tesla, yeni model aracıyla liderlik koltuğunu asırlık markalara bırakmıyor. Avrupa’da bile oldukça ciddi satış rakamlarına ulaşan Tesla, yatırımlarına devam ediyor. Avrupa’da son zamanlarda popüler olan SUV kategorisine ait elektrikli araç üretecek olan Tesla’nın SUV modeli ile satışlarını üçe katlaması bekleniyor. Tesla Model 3 satış rakamları Mart ayında 15 bini geçti ve Avrupa’da bu satış rakamları sayesinde Tesla liderlik koltuğunu aldı.

MERCEDES, BMW VE AUDİ GERİDE BIRAKILDI

Almanya’nın 3 önemli markası olan ve Avrupa satışlarını genelde elinde tutan Mercedes, Bmw ve Audi markalarına çok ciddi bir darbe yapıldı. Tesla, yeni çıkardığı Model 3 ile bütün bu markaları geride bıraktı. Mart ayı satış rakamlarına göre Tesla elektrikli araç kategorisinden çıktı ve benzinli araç kategorisindeki markaları bile geride bıraktı. Elon Musk’ın sahip olduğu şirket olan Tesla, ABD’de üretim yapıyor ve Avrupa’da araç satışlarını icra ettiriyor.

AVRUPA’NIN HER YERİNDE SATIŞA DEĞİL!

Tesla’nın şuan bazı Avrupa ülkelerinde halen ofisi yok. Bunun haricinde ofisi olduğu ülkelerin birçoğunda da halen Model 3 satışları başlamadı. Buna rağmen liderlik koltuğunu elinde tutan Tesla’nın elektrikli araç modelleri gerçekten de herkesin ilgisini çekti. Tesla bu duruma bu kadar sevinmiyor çünkü Tesla Model 3’e gösterilen yoğun ilgi diğer modellerin satışlarını düşürdü. Model X ile Model S’in satışları Avrupa’da hiç yok denilebilir fakat Model 3’ün satışları tam anlamıyla patladı. Avrupa’nın her yerinde satış yapamayan marka olan Tesla, buna rağmen 15 bin satışla Mart ayının lideri oldu.

Yazar: Taner Kocaman

Taner Kocaman
Taner Kocaman, Ankara'nın Mamak ilçesinde 1990 yılında dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi'nde aldığı eğitimin ardından çeşitli gazete ve basın organlarında görev yapan Kocaman, özellikle eğitim alanında kendini geliştirmiştir. Kocaman eğitim kategorisinin yanı sıra dünya, gündem, spor gibi birçok konuda da başarılı haberler yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.