Tesla bot insan gibi gündelik işlerin hepsini yapabilecek!

Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla AI Day etkinliğinde firmanın bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi görünen insansı robotu Tesla Bot’u tanıttı. Tesla otomobillerinde bulunan birçok teknolojiyi bünyesinde barındıracak olan Tesla Bot, market alışverişi gibi günlük hayattaki basit görevleri yerine getirecek.
Takip et
Tesla bot insan gibi gündelik işlerin hepsini yapabilecek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tesla, AI (yapay zeka) konusunda mühim bir yol katetti. Firma, geldiği son noktayı ise Tesla AI Day etkinliğinde kamuoyu ile paylaştı. Etkinlikte Elon Musk tarafından sürücüsüz arabalar için geliştirilen yeni yapay zeka platformu Dojo da görücüye çıktı. Fakat etkinliğin bizce yıldızı, Tesla’nın insansı robotu Tesla Bot’tu.

KARŞINIZDA TESLA’NIN ROBOTU TESLA BOT!

Tesla Bot’u Elon Musk tarafından tanıtımı düzenlenen ve birçok yeteneğe sahip olan bir robot olarak tanımlamak mümkün. Boston Dynamics’in robotlarına rakip olabilecek düzeyde olan Tesla Bot, 1,72 boyunda ve 56 kilo ağırlığında. Robot, maksimum 8 km/s hızla hareket edebiliyor. Öte Yandan robotun yüzünde mühim bilgileri gösteren bir ekran yer alıyor.

Tesla bot insan gibi gündelik işlerin hepsini yapabilecek!

İnsansı robot Tesla Bot, oldukça basit ve bazılarına göre sıkıcı gelen işlere odaklanacak. Örneğin robot, market alışverişi gibi günlük basit işleri yapabilecek. Robot bütün bunları yaparken Tesla otomobillerinde bulunan birçok sensörü ve FSD bilgisayarı da başta olmak üzere birçok teknolojiyi kullanacak.

Tesla bot insan gibi gündelik işlerin hepsini yapabilecek!

NE ZAMAN HAZIR OLACAK?

Elon Musk, Tesla Bot için “Dostça olması ve insanlar için inşa edilmiş bir dünyada gezinmesi amaçlanıyor” ifadelerini kullandı.

Firmanın önümüzdeki sene Tesla Bot’un bir prototipini hazırlaması bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.