adplus-dvertising

Teşkilat Hakkı gerçekte kimdir, Tuncer Salman nereli?

TRT ekranlarında vizyona girdiği günden beri yoğun ilgi gören MİT dizisi Teşkilat oyuncu karakterleri izleyicinin en çok merak ettikleri arasında yer alıyor. Dizide adı geçen Hakkı karakteri ise birçok kişi tarafından araştırılıyor. Peki Hakkı gerçekte kim? Tuncer Salman kaç yaşında?
Takip et
Teşkilat Hakkı gerçekte kimdir, Tuncer Salman nereli?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TRT 1’in her Pazar ekrana gelen Teşkilat dizisi hakkında bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları ilgiyle merak ediliyor. Peki ama Teşkilat Hakkı kimdir?

Teşkilat Hakkı kimdir?

Tuncer Salman karakterini ve diziyi anlatırken ‘’ Bilindiği üzere projemiz belli, istihbarat dizisi. Ben de bu dizide istihbarat memurunu oynuyorum.’’ diye anlattı.

Tuncer Salman kimdir?

Tuncer Salman, 15 Mart 1965 tarihinde Uşak’ta dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Oyunculuğu Ana Sanat Dalı’ndan 1992 senesinde mezun oldu.

Tuncer Salman, bir sene Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalıştıktan sonra atandığı Antalya Devlet Tiyatrosu’nda 2001 senesine kadar çalıştı. 2002 senesinden itibaren Bursa Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı. 2010 senesinde Devlet Tiyatroları’ndan ayrıldı.

Tuncer Salman kameralar karşısına ilk defa Emret Bakanım isimli diziyle geçmiş ve Beşik Kertmesi, Annem, Kurtlar Vadisi, Dila Hanım ve Kördüğüm gibi yapımlardaki performansıyla bütün Türkiye’nin beğenisini kazanmıştır.

Son olarak Kuşlarla Yolculuk dizisinde Seyyah karakterine yaşam vermiş olan Tuncer Salman, 1.79 metre boyunda ve Balık burcudur.

Tuncer Salman, Teşkilat dizisinde Hakkı karakterine yaşam vermektedir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.