TESK Genel Kurulundan Esnafa Öfke Kontrolü Tavsiyesi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu toplantısında toplumun her kesiminin başta esnaflar olmak üzere, öfke kontrolü eğitiminden geçmesi gerektiği konusunda duruldu.

Ülkemizin ekonomik anlamda zor dönemden geçtiği bu günlerde ekonomik sıkıntıların ve insan ilişkilerinin yoğun bir şekilde konuşulduğu Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu toplantısında günümüz sıkıntılarının sebep olduğu öfkenin kontrolü konusunda, eğitim verilmesi hususunda konuşmalar yapıldı.

BAŞTA ESNAFLA BU EĞİTİMDEN GEÇMELİ

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu’nun önerisinde başta esnaflar olmak üzere toplumun çalışan her kesiminin bu eğitimden geçmesi gerektiği ve bunun bir ihtiyaç olduğu üzerinde duruldu. Genel Başkan Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarlar odası olarak öfke kontrolü konusunda öncü olmak istediklerini kaydetti.

Başkan, konuşmasında sadece esnafların ve sanatkarların değil toplumun her kesiminin bu eğitimlerden geçmesi gerektiğini ifade etti. Ekonomik krizin yaşandığı bu günlerde zihnimizi kontrol edebilmenin önemi üzerinde tartışmalar üreten Konfederasyon üyeleri, toplum yararına bir kurul gerçekleştirmiş oldular.

Toplumun sağlığının zihinsel rahatlıktan geçtiği konusunda mutabık kalınması da diğer bir detaydı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı