adplus-dvertising

Terörün yeni yüzü: Tırnakları ojeli kadın bombacı

İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunan TÜGVA binasına gerçekleştirilen bombalı saldırıyla bağlantılı olduğu iddia edilen eylemcinin ojeli tırnakları, fönlü saçları ve bakımlı hali dikkat çekti. Şüphelinin, örgütün “şehirli havasına bürünün” talimatına uyduğu gözlendi.
Takip et
Terörün yeni yüzü: Tırnakları ojeli kadın bombacı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye öre, geçtiğimiz 21 Nisan’da Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) İstanbul Gaziosmanpaşa Şubesi’ne el yapımı patlayıcıyla saldırı düzenlenmiş, eylemi, aralarında PKK’nın da bulunduğu 12 terör örgütünün 2016’da tek çatı altında birleştiği Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) isimli terör ağına üye B.Y.’nin gerçekleştirdiği belirlenmişti. Eylem öncesi ve sonra birden fazla giysi değiştirerek eşkalini gizleyen zanlı, dün Pendik’te gerçekleştirilen operasyon ile yakalanmıştı.

Zanlı B.Y.’nin İstanbul Terörle Mücadele Şubesindeki sorgusu sürerken, eylemciye ilişkin çarpıcı ayrıntılar göze çarptı. Bombalı saldırının faillerinden olduğu ileri sürülen kadın eylemcinin, ojeli tırnakları, fönlü saçları ve bakımlı haliyle dikkat çekti. Güvenlik birimlerinin takibinden kurtulmak ve deşifre olamamak için birden fazla giysi değiştirdiği anlaşılan şüphelinin, örgütün “şehirli havasına bürünün” talimatına uyduğu gözlendi.

Öte yandan saldırıya ilişkin başlatılan soruşturma ile alakalı B.Y.’yle beraber hareket ettiği iddia edilen ve irtibatta oldukları öğrenilen K.Ç. isimli 1 zanlının de İstanbul Terörle Mücadele Müdürlüğü ekiplerince yakalandığı duyurulmuştu.

Gözaltına alına her iki zanlının polisteki sorguları devam ederken, şüphelilerden ele geçirilen örgütsel doküman ve dijital materyallerin deşifre edilmesi ile beraber yeni operasyonların gerçekleşebileceği iddia edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.