adplus-dvertising

Teröristlerin telsiz görüşmeleri ortaya çıktı: “Çöküşün habercisi”

TSK tarafından Irak’ın kuzeyine son bir ayda gerçekleştirilen operasyonlarda 82 terörist etkisiz hale getirildiği belirtildi. Ayrıca, teröristlerin telsiz görüşmelerinde talimatları dinlemediği de ortaya çıktı.
Takip et
Teröristlerin telsiz görüşmeleri ortaya çıktı: “Çöküşün habercisi”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin son dönemdeki yoğun operasyonları sonucunda önemli kayıplar veren terör örgütünde çöküş yaşandığı tespit edildi.

Güvenlik kaynakları, örgütün, mensuplarının olumsuz etkilenmemesi için kayıplarını açıklamadığı, yeni terörist temin edemediği için bazı bölgelere Suriye’den örgüt mensubu kaydırdığını belirtti.

Teröristlerin telsiz görüşmeleri ortaya çıktı: “Çöküşün habercisi”

Özellikle artan hava harekatları nedeniyle gizlendikleri alanlardan dışarı çıkamayan teröristlerin artık talimat dinlememeye başladığı da belirlendi.

SON BİR AYDA 82 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Irak’ın kuzeyine yönelik gerçekleştirilen karadan ve havadan operasyonlarda son bir ay içinde 82 terörist etkisiz hale getirildi. Sözde yönetim kademesinin örgütteki dört grupla irtibatları kesilirken, sempati duyan gruplar da terör örgütüne olan bağlılıklarını kaybetti.

Operasyonlar terör örgütü mensupları arasında umutsuzluğun hakim olmasına ve çözülmenin hızlanmasına neden olurken teröristler artık talimat almamaya da başladı.
Yaşananlar, tespit edilen telsiz görüşmelerinden de teyit edildi.

İŞTE O TELSİZ DİYALOGLARI

“Botan” ve “Hezil” kod adlı teröristler arasında şu konuşmanın gerçekleştiği belirlendi:

B: Merhaba arkadaş.

H: Teşekkürler arkadaş.

B: Talimatları dinlediniz mi?

Teröristlerin telsiz görüşmeleri ortaya çıktı: “Çöküşün habercisi”

H: Dinledik.

B: Nasıl dinlediniz? Talimat dinlendiği zaman üzerinde durulur, düzen alınır, plan-program yapılır, insan kendisini disipline eder. Siz talimatları nasıl dinliyorsunuz arkadaş.

H: Biz de aynen öyle yaptık.

B: Nasıl öyle yaptınız? Rica ediyoruz arkadaş yeter yani. Liderlik o kadar talimat gönderiyor, boşuna mı gönderiyor? Arkadaşlar talimatları dinlesinler. Anladın mı arkadaş.

H: Doğrudur arkadaş.

“ÇÖKÜŞÜN HABERCİSİ”

Güvenlik kaynakları, bu durumun daha rahat şartlarda yaşayan sözde yöneticiler ile sahada ve zor şartlar altındaki teröristler arasında problemler yaşandığının göstergesi olduğu belirtirken, alt kadrodaki teröristlerde moral bozukluğuna, can korkusu yüzünden talimatlara uyulmamasına ve terör örgütü içinde çözülmenin hızlanmasına sebep olduğu bildirildi.

Uzmanlar, tüm bu gelişmeleri çöküşün habercisi olarak değerlendirdi.

Kaynak: Haber Global

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.