Teröristler Moskova ve Şam’a Haber Saldılar!

ABD’nin Suriye’nin kuzeyindeki askerlerini çekme kararı almasının ardından teröristleri iyice korku saldı.

ABD’nin Suriye’nin kuzeyindeki birlikleri çekme kararı almasının ardından, TSK’nın askeri operasyon yapacağı iddiaları bölgedeki terör örgütlerine korku saldı. Reuters’ın son dakika haberinde bölgedeki terör örgütlerinin Şam ve Moskova ile görüşmek istediği bildirildi.

İç yapısı terör örgütü PKK/YPG/PYD’nin oluşturduğu ve ABD’nin yıllardır ağır silahlarla ve lojistik desteğiyle güçlendirdiği Suriye Demokratik Güçleri, ABD Başkanı Trump’ın askerlerini geri çekmesi sonrasında Reuters’a açıklamalar yaptılar.

TSK’nın Fırat’ın doğusunda bir askeri operasyon yapacağına yönelik haberlerin artması üzerine terör örgütü uzantıları açıklamalarda bulundu. SDG’li sözde yetkililer,”Eğer ABD bölgeden ve özellikle sınırın bazı bölgelerinden ayrılırsa biz SDG olarak bütün olası seçenekler üzerinde dururuz” ifadelerini kullandılar.

“ŞAM VE RUSYA TARAFI İLE GÖRÜŞEBİLİRİZ”

Reuters’ın “son dakika” uyarısıyla verdiği haberde terör örgütünün sözde yetkilileri, “Şu an Türkiye’nin saldırısını engellemek ve boşluğu doldurmak için Şam ile ya da Rusya tarafı ile görüşmeler yapabiliriz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı