Terör Örgütü Propagandasına Sanal Darbe!

Adana’da sosyal medya hesapları üzerinden terör propagandası yaptıkları ileri sürülen 17 kişi gözaltına alındı. Terörle mücadele polisleri tarafından yapılan operasyonda 17 kişinin “Sanal devriyeler” tarafından belirlendikleri öğrenildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, terörle mücadele polislerinin kurduğu sanal devriyeler tarafından belirlenen 23 kişi hakkında fiziki ve teknik takip izni verdi. Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı polisler, gelen izin üzerine takibe başladı. Şüphelilerin, özellikle sosyal medya üzerinden PKK lehine örgüt propagandası yaptıkları ve sanal devriyelerin takip yürüttüğü belirtildi. Sanal devriyeler delilleri tek tek topladı.

TAKİP 3 AY SÜRDÜ

3 ay boyunca devam eden sanal takibin ardından 23 kişinin, “terör örgütünün ideolojisini, eylem ve faaliyetlerini, kırsal alanda faaliyet gösteren örgüt mensuplarını öven ve destekleyen, örgütünün cebir, şiddet ve tehdit içeren yöntemlerini meşru gösteren ve teşvik eden” sosyal medya paylaşımları yaptıkları belirlendi.

Sabahın ilk saatlerinde özel harekat polisleri tarafından yapılan baskınlarda Adana ve Ceyhan’da 17 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. 17 zanlı daha sonra serbest bırakıldı. Zanlılara yurt dışına çıkma yasağı getirildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı