adplus-dvertising

Terör örgütü DHKP-C’ye yakın yayın organına baskın: 3 gözaltı

İstanbul’da, terör örgütü DHKP-C’ye yakınlığı ile bilinen bir yayın organına yönelik gerçekleştirilen operasyonda 3 zanlının gözaltına alındığı söylendi.
Takip et
Terör örgütü DHKP-C’ye yakın yayın organına baskın: 3 gözaltı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Alınan bilgiye göre; İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, şehrin kuzeyindeki Sultangazi ilçesinde faaliyet gösteren ve terör örgütü DHKP-C yanlısı yayınlarıyla bilinen bir dergiye ve söz konusu yasaklı derginin basıldığı matbaaya operasyon düzenledi.

Terör örgütü DHKP-C’ye yakın yayın organına baskın: 3 gözaltı

Geçmişte yürütülen soruşturmalarda, daha önce basılan yayınlardaki şifreli satırlarla örgütün tepe kadrosunun mesajlarını alt kadrolara ilettiği gerekçesiyle matbaaya yönelik gerçekleştirilen operasyonda F.B.(44), O.K.(41) ve Y.V.(43) isimli 3 kişi “şüpheli” sıfatıyla gözaltına alındı. Özel harekat timlerinin de katıldığı hava destekli baskında, çelik plakalarla güçlendirilmiş ofis duvarları ve kapılarla karşılaşıldığı öğrenildi. Şüpheliler sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Terör örgütü DHKP-C’ye yakın yayın organına baskın: 3 gözaltı

Öbür yandan aynı yayın organına geçtiğimiz senenin Mart ayında da operasyon gerçekleştirilmiş, kripto odaların ve bölmelerin bulunduğu söz konusu ofiste, terör örgütünün yurtdışında bulunan “Merkez Komitesi” ile ofis içerisinde bulunan dijital materyaller ile haberleşme yapıldığı belirlenmişti. Gene o tarihte yapılan soruşturmaya yansıyan bilgilere göre, örgüt ile alakalı talimatların, basılıp dağıtılan dergi sayıları içerisindeki yazılara şifreli olarak gizlendiği, bu dergilerdeki şifreli mesajların ise eylem için metropollerde hazır bekleyen DHK-C mensuplarına ve “SPB” olarak isimlendirilen örgütün sözde silahlı propaganda birliklerine iletildiği deşifre edilmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.