adplus-dvertising

Terör örgütlerine karşı operasyonlar hızlanacak!

Milli Savunma Bakanı Akar, “Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde. Operasyonlarımız artan bir şiddetle devam edecek” şeklinde konuştu.
Takip et
Terör örgütlerine karşı operasyonlar hızlanacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi ile geceyi Şırnak’ta geçirdi ve 1995 rakımlı Namaz Dağı’na çıkarak terörle mücadele kapsamında alınan önlemleri inceledi.

Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile dün Gökçeada’daki komando birliğinde yaptığı inceleme ve denetlemelerinin sonrasında Şırnak’a geldi.

Geceyi 23. Piyade Tümen Komutanlığında geçiren Akar ve TSK komuta kademesi, Namaz Dağı’na çıkarak terörle mücadele kapsamında alınan önlemleri inceledi.

Cudi ve Gabar’ın arasında kalan, terörle mücadele operasyonlarında mühim bir yere sahip Namaz Dağı bölgesindeki jandarma komando taburunda araştırmalarda bulunan Akar, görevlerindeki başarılarından dolayı jandarma birliklerini tebrik etti.

Akar, beraberindeki komutanlarla sabah saatlerinde ise 23. Piyade Tümen Komutanlığının Harekat Merkezi’ne geldi. Akar ve TSK komuta kademesi burada sınır hattı ve ötesinde çalışan birlik komutanlarıyla toplantı yaptı.

“OPERASYONLARIMIZ ARTAN BİR ŞİDDETLE DEVAM EDECEK”

Milli Savunma Bakanı Akar, daha sonra yaptığı açıklamada, “Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde. Operasyonlarımız artan bir şiddetle devam edecek. (Sincar ve Mahmur’daki terör unsurları) Bir an önce etkisiz hale getirilmesi için yapılması gerekenlerin en kısa zamanda yapılmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Akar, Yunanistan’la alakalı olarak, “Yapıcı, barışçıl, müzakereye açık tutumumuza karşın Yunanistan’ın provokatif eylemleri devam ediyor, gerilimi tırmandırıyor” şeklinde konuştu.

Terör örgütlerine karşı operasyonlar hızlanacak!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.