Terör Bitti, Munzur’da Jet Ski Şöleni Başladı!

Son yıllarda Tunceli’de büyük darbe yiyen PKK’nın etki alanı azalınca Tunceli turizm cennetine döndü. Munzur Çayı’na akın eden vatandaşlar unutamayacakları anlar yaşıyor.

Yıllardır adı terörle anılan Tunceli, son yıllarda yapılan başarılı operasyonlar sonrası terörden temizlenince adeta turizm cennetine döndü. Bir zamanlar ağır çatışmaların yaşandığı yerlerde şimdi tekne turları düzenleniyor, jet ski ile şov yapan gençler izleyenleri büyülüyor.

Terörden büyük ölçüde temizlenen şehirde yapılan spor ve turizm organizasyonları büyük ilgi çekiyor. Yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan şehirde, yıllardır terör nedeniyle keşfedilemeyen saklı cennetler bir bir gün yüzüne çıkıyor. Tatilcilerin uğrak rotalarından biri haline gelen şehirde, bu alandaki hareketlilik geçen yıllara oranla 3 kattan fazla artmış durumda.

RAFTİNG PARKURU SEÇİLDİ

Munzur Çayı üzerine getirilen gezinti tekneleri büyük ilgi görürken özellikle gençler çay üzerindeki spor etkinliklerine adeta akın ediyor. Munzur Çayı'nın 35 kilometrelik alanı dünya Rafting Federasyonu tarafından rafting alanı ilanı edilen şehirde bu sene bir de rafting şampiyonası düzenlenmişti. Bu organizasyona saldırmak isteyen PKK'lı teröristler ise güvenlik güçlerinin müdahalesi ile engellenmiş ancak çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit düşmüştü. Bölge her ne kadar terörden büyük ölçüde arındırılsa da Mehmetçik, eli tetikte güvenliği sağlamaya devam ediyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı