Termik Santrallere Filtre Takılmasını Erteleyen Kanun Onaylandı

Türkiye'nin çeşitli bölgelerine dağılmış halde bulunan 15 termik santralin baca filtrelerinin takılmasını erteleyen yasa kabul edildi.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerine dağılmış halde bulunan 15 termik santralin baca filtrelerinin takılmasını 2,5 yıl kadar erteleyecek olan yasa, AK Parti ve MHP’nin oylarıyla kabul edildi.

Onaylanan yasanın ardından CHP’li Ali Fazıl Kasap, “15 termik santrale takılacak olan filtreler 2,5 yıl daha ertelendi. Vatandaşlarımız 2,5 yl daha zehirli gaz solumaya devam edecek. Yazıklar olsun” diye tepki verdi.

Filtre takılmasını 2,5 yıl erteleyen kanun teklifi, AK Parti ve MHP’nin oylarıyla kabul edildi. CHP Kütahya Milletvekili ve TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Dr. Ali Fazıl Kasap, yaşanan gelişmeyi Twitter hesabından duyurdu.

Termik Santrallere Filtre Takılmasını Erteleyen Kanun Onaylandı

Kasap yaptığı duyuruda şu ifadeleri kullandı: “Meclis Genel Kurulunda görüşülen Torba Kanunun 50 maddesi tüm itirazlarımıza rağmen AKP ve MHP’nin oylarıyla kabul edildi. Böylece Türkiye’de bulunan 15 termik santral baca filtresi takmadan 2,5 yıl daha halkımızı zehirlemeye devam edecek. Yazıklar olsun!”

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı