Termik Santral Yasasına Evet Diyen Vekiller, Veto Kararı Sonrası Erdoğan’a Teşekkür Etti

Termik santrallere baca takılmasının ertelenmesi teklifine evet diyen AK Partili milletvekilleri, yasayı veto eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

AK Partili vekiller termik santrallerin filtre takma zorunluluğuna ‘evet’ şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yasayı veto etti. Vekiller şuanda de Erdoğan’a teşekkür ediyor.

Geçtiğimiz hafta TBMM’de görüşülen torba kanunun 50. maddesi termik santrallerin bacalarına filtre takılma zorunluluğunun 2,5 sene ertelenmesini öngörüyordu.

AK PARTİLİLER EVET DEDİ

Bu kanun Meclis’ten AK Parti’nin 203, MHP’nin 14 evet oyuyla geçti. CHP’den 25, İyi Parti’den 7, HDP’den ise 4 milletvekili ret oyu verdi.

CUMHURBAŞKANI VETO ETTİ

Cumhurbşakanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bu yasayı veto ettiğini açıkladı. Erdoğan, bugün Londra’ya gitmeden önce yaptığı açıklamda; “Bu erteleme bu şekilde bir talep önümüze gelmiyor. Daha önce de bu erteleme yapıldı. Yüklenici şirketler filtre çalışmalarını gerçekleştirmediler. Dünyada Paris sürecini yaşadık yaşıyoruz. Orada da sözlerinde durmadılar biz de imzayı atmadık.” şeklinde konuştu.

EVET DİYEN AK PARTİLİLERDEN VETO TEŞEKKÜRÜ

Termik santrallerin filtre takma zorunluluğunun ertelenmesine ‘evet’ diyen AK Partili vekiler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vetosunun sonrasında Erdoğan’a veto teşekkürlerini Twitter üstünden iletti.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı