Terkirdağ Malkara’da 6 aydır maaşlarını alamayan maden işçileri eylem yaptı!

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde özel bir maden firmasında çalışan bir grup işçi, 6 aydır maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle maden firmasının önünde eylem yaptı.
Takip et
Terkirdağ Malkara’da 6 aydır maaşlarını alamayan maden işçileri eylem yaptı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde çalıştıkları maden firmasından 6 aydır maaşlarını alamadıklarını ileri süren bir grup işçi, söz konusu maden firmasının önünde eylem gerçekleştirdi.

Maden firmasının önünde bir araya gelen işçiler, pankartlar açtıktan sonra çeşitli sloganlar atarak, 6 aydır ödenmeyen maaşlarının ödenmesi talebinde bulundu.

İşçiler ismine açıklama yapan sendika yetkililerinden Başaran Aksu şunları belirtti:

*Bizler madencileriz, sabrımız güçlüdür ancak sabrımızı sınamayın çünkü birliğimiz de güçlüdür. Bu yaşam pahalılığı şartlarında işçilerin alın teriyle kazandığı maaşlarını bile vermeyerek madencilerin ve ailelerinin bütün hayat şartlarını esir altına alanlar ve aylarca oyalayanlara son sözümüz, ivedilikle madencilerin maaşlarını ve tazminatlarımızı verin. Her yere geliriz.

*Size ait olan her firmanın önünde bütün yasal haklarımızı kullanarak eylemler gerçekleştiririz. Kesinlikle bırakmayız peşinizi. İşçinin maaşına çöküyorlar, işçinin tazminatına çöküyorlar.

*İşçiye bugün git yarın gel diyorlar. Dolayısıyla yoksulluk ve çaresizlik içerisinde işçinin gidecek kapısı yok.

*Kime gitse kapılar kapanıyor. İşçinin hakkını dolandıranlar karşısında kesinlikle korkmayız, kesinlikle titremeyiz. İşçinin hakkı üstünde servet kuranların, işçinin hakkını dolandıranların karşısına çıkarız.

*Bu maaşları, bu tazminatları ödeyeceksiniz. Başka çıkış yolu yok.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.