adplus-dvertising

Tercih dönemi öncesi öğrenciler için rehber öğretmenlerle bir araya gelindi

İstanbul Esenyurt Üniversitesi işbirliği içinde olduğu ilçelerin okullarındaki rehber öğretmenlerle tercih dönemini öğrenciler açısından daha iyi değerlendirebilmek ismine bir araya geldi.
Takip et
Tercih dönemi öncesi öğrenciler için rehber öğretmenlerle bir araya gelindi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milyonlarca öğrencinin üniversite sınav heyecanı sonrası puanların açıklanması ardından öbür mühim bir basamak olan tercih dönemine de sıra gelmiş oluyor. Öğrencilerin tercih zamanı üniversite beklentilerini ve problemlerini daha iyi anlamak ismine İstanbul Esenyurt Üniversite her sene olduğu gibi bu sene da işbirliği içinde olduğu ilçelerdeki rehber öğretmenlerle düzenlediği etkinlikle bir araya geldi. Başakşehir’de kahvaltı etkinliği ile ağırlanan öğretmenlere üniversitenin olanaklarından, bölümlerden, burs olanaklarından bahsedilerek bilgilendirmelerde bulunuldu. Gerçekleştirilen etkinliğe İstanbul Esenyurt Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Özyurt, Rektör Vekili Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, bölüm başkanları ve akademisyenler katılım sağladı.

Tercih dönemi öncesi öğrenciler için rehber öğretmenlerle bir araya gelindi

Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Özyurt üniversite eğitimi ismine yapılan işbirliklerine çok önem verdiklerini vurgulayarak, “Fakat bu çalışmalar neticesinde eğitim kalitemiz daha da artacaktır. Kalitemizin artması yalnızca çocuklarımız için değil ülkemizin gelişmesine de katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Rektör Prof. Dr. Hayrettin Akkaya ise üniversite olarak yeni nesillerin daha donanımlı olması için emek verdiklerini aktararak, “Bu manada bize destek olan herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

“Hep beraber eğitim kalitemizi artırmaya odaklanıyoruz”
Etkinlikle alakalı ayrıntılı bilgilendirmelerde bulunan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Canan Hecer ise “Biz her yıl tercih dönemi öncesi rehber öğretmenlerle bir araya geliyoruz. Her zaman işbirliği içinde olmamızın maksadı da öğrencilerimize sunacağımız olanaklar hakkında bilgi vermek, okulumuzu tanıtmak ve işbirliğimizi kuvvetlendirmek. Bu buluşmalar doğrultusunda onların problemlerini dinliyoruz ve öğrencilerin beklentilerini alıyoruz. Hep beraber eğitim kalitemizi artırmaya odaklanıyoruz” şeklinde konuştu.

Tercih dönemi öncesi öğrenciler için rehber öğretmenlerle bir araya gelindi

“İşbirliği içindeki bölgelerden gelen öğrencilere ekstra burs olanağı”
Öte Yandan belli ilçelerle yapmış oldukları anlaşmalar neticesinde üniversiteyi tercih eden öğrencilere ekstra burs olanağı tanıdıklarını da aktaran Prof. Dr. Canan Hecer sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

“Avcılar, Esenyurt, Beylikdüzü ve Küçükçekmece bölgelerinde bizimle protokol imzalayan ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesindeki rehber öğretmenler ile küçük gruplar halinde toplantılar yapıyoruz. Öte Yandan bu bölgelerdeki ilçe milli eğitim müdürlükleri ile de işbirliği protokolleri yapıyoruz. Bu protokoller kapsamında bölgemizde olan öğrencilere ekstra burs olanakları tanımlıyoruz. Bunun haricinde öğretmenlerimize de yüksek lisans imkanlarını daha avantajlı olarak sunuyoruz. Burada maksat hem eğitim kalitesini arttırmak hem bölgemizdeki öğrencilere bu ekonomik kriz de biraz daha destek olabilmek.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.