Teravih namazını hızlı kıldıran jet imamlar hata yapıyor

Ramazan ayına girmemiz ile birlikte Teravih namazı da başlamış oldu. İstanbul Müftülüğü Teravih namazını hızlı kıldıran jet imamlarla alakalı uyarıda bulundu. Namazın usulüne uygun kılınması gerektiğini söyledi. Teravih namazı uyarısına dair detayları haberimizde ele alıyoruz.


Teravih namazını hızlı kıldıran jet imamlar hata yapıyor

Ramazan ayına girdiğimiz bugün, iftar ve sahur yapmanın zevkini ayrı ayrı yaşayacağız. İnternette en çok araştırılan konulardan bir tanesi sahur ve iftar vakitleri oluyor ki en doğru bilgiyi Diyanet Başkanlığı web sitesinden alınacağını söyleyelim. Ramazan ayında yatsı namazından sonra kılınan Teravih namazı hakkında İstanbul Müftülüğü bir açıklamada bulundu. Dün akşam başlayan ve 1 ay boyunca kılacağımız Teravih namazına ilişkin jet imam uyarısında bulunuldu.

MÜFTÜLÜK UYARI: HATA YAPILIYOR

Ramazan ayında kılınan Teravih namazında en çok merak edilen konu namazın ne kadar sürdüğüdür. İmamdan imama değişen Teravih namazı kılma süresinde ‘jet imam’ ibaresi geçtiğimiz yıl ortaya çıkmıştı. Namazı hızlı kıldırmak için duaları hızlı okuyan imamların hata yaptığını İstanbul Müftüsü ‘son dakika’ olarak açıkladı. Jet hızıyla Teravih namazını icra etmenin uygun olmadığını ve hata yapıldığını söyleyen Müftülük, usulüne uygun Teravih namazı kılınması gerektiğini belirtti.

42 DAKİKA GEÇ OLACAK

Teravih namazı vaktine baktığımızda dün kılınan Teravih namazı vaktinin 21.44 olduğunu ve kılacağımız son Teravih namazı vaktinin ise 22.36 olduğunu söyleyelim. Toplamda 42 dakika kadar geç olacak son Teravih namazı ile birlikte aynı zamanda iftar saatleri de 42 dakika kadar geç olacak. 4 Haziran Salı günü ise Ramazan bayramı olacak ve oruç tutulmayacak. Ramazan bayramında tatil uzatıldı ve toplamda 9 gün tatil yapılacak.

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

F-35’in üretim hatasından dolayı düştüğü açıklandı!

F-35’in üretim hatasından dolayı düştüğü açıklandı!

Güney Karolina'da kısa sürede irtifa kaybeden ve düşüp kullanılamaz hale gelen F-35'in neden düştüğü açıklandı. ABD'li yetkililer büyük bütçe harcanarak yapılan uçağın yakıt hortumunun kopmasından dolayı düştüğü açıkladı. 117 adet F-35 yakıt hortumu değişimi için uçuşlarını iptal etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.