Tepkilere Kulak Asmayan Esad Yine Çocukları Vurdu!

Suriye iç savaşını bir numaralı sorumlusu Esad yine çocukları vurdu. Havadan bombalanan İdlib'de 2 çocuk öldü, 9'u çocuk 12 kişi yaralandı.

Yarattığı ciddi göç dalgası nedeniyle neredeyse tüm dünyanın sorunu haline gelen Suriye iç savaşı her geçen gün daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Tam silah sesleri sustu derken Esad güçleri yine rahat durmadı. Dünya kamuoyunun tüm tepkilerine rağmen sivillere saldırmaya devam eden Esad güçleri İdlib’i havadan bir kez daha vurdu.


İlk belirlemelere göre hava bombardımanında 2 çocuk hayatını kaybederken 9’u çocuk 12 masum sivil de yaralandı. Yaralanan 2 çocuğun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. Vurulan bir bina tamamen çökerken sivil savunma ekipleri enkazın altında canlı aramaya devam ediyor.

RUSYA DESTEĞİ KESMİYOR

Rusya ise Suriye rejimine olan desteğini sürdürüyor. İdlib’deki insanlık dramına karşın Esad’a silah ve asker desteğini kesmeyen Kremlin yönetimine göre vurulan bölgelerde cihatçı teröristler var. Ancak bağımsız yardım kuruluşları ve görgü tanıklarına göre vurulan binada sadece siviller vardı ve bu sivillerin büyük çoğunluğu ailelerini iç savaşta kaybetmiş kimsesiz çocuklardı. Şam’dan konu ile ilgili bir açıklama gelmezken ölü sayısının artabileceği belirtiliyor. Bölgeye bombardımanın süreceği ifade edilirken masum halk diken üstünde.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı