Teoman Sancar’ın istifası hakkında CHP’den açıklama!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın partiden istifa etmesiyle alakalı, “İstifa tek taraflı bir müessese. İstifasının sebepleri ile alakalı, istifa mektubunda ne varsa onu biliyoruz” şeklinde konuştu.
Takip et
Teoman Sancar’ın istifası hakkında CHP’den açıklama!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, toplantı esnasında basın toplantısı düzenledi. Öztrak, şubat ayının yakın tarihte acı hatıralarla dolu olduğunu söyleyerek, “Bunlardan ilki 28 Şubat’tır. 28 Şubat, 1997 tarihli Milli Güvenlik Kurulu toplantısından rahmetli Erbakan’ın istifasına kadar uzanan süreç, tarihimize post-modern darbe olarak geçmiştir. Milletimiz, 28 Şubat’ın ne olduğunun farkındadır” şeklinde konuştu.

“BU BÜYÜME, BÜTÜN SEKTÖRLERDE YAYGIN DEĞİL”

Öztrak, TÜİK’e göre, ekonominin yüzde 1,8 büyüdüğü 2020’de 1 milyon 272 bin kişinin işini kaybettiğini söyleyerek, “Bu Şekilde bir iş kaybıyla ne 1994 krizinde, ne 2001 krizinde, ne de 2009 küresel krizinde karşılaştık. 2020’de gerçek işsiz sayımız 10 milyon 273 bine çıkarken, gerçek işsizlik oranı yüzde 30’a dayandı. Dolayısıyla bu büyüme son derece niteliksiz büyüme. 2020 büyümesine net ihracatın katkısı yok. Tam tersine büyümeyi ciddi biçimde aşağıya çekmiş. Özellikle tüketim ağırlıklı ve iç istemle sağlanan bir büyüme. Bu büyüme, bütün sektörlerde de yaygın değil. Yani bazı sektörler yukarı giderken bazı sektörler çakılmış” diyerek konuştu.

TEOMAN SANCAR’IN İSTİFASI

Öztrak, partisinin Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın istifa etmesiyle alakalı de, “Sayın milletvekili istifasını açıkladı. İstifa tek taraflı bir müessese, istifasının sebepleri ile alakalı, istifa mektubunda ne varsa biz de onu biliyoruz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.