Teneffüs Kısa Diyen Öğrencileri Sevince Boğan Haber!

Yapılan son değişiklikle çocukların ihtiyaçlarını gidermeleri için verilen ders aralarındaki mola süresi 10 dakikadan 15 dakikaya çıktı.

Son dönemlerde eğitimde yapılan köklü değişikliklere teneffüs süreleri de eklendi. Eylül ayında başlayacak okul sezonunda öğrenciler 10 dakika yerine 15 dakika teneffüs yapacak. Yapılan bu değişiklik, hem öğrenciler, hem de öğrenci velileri tarafından memnuniyetle karşılandı.

Yeni eğitim öğretim yılı için geri sayım devam ederken öğrencilerin en çok şikayet ettiği teneffüs süreleriyle ilgili radikal bir adım atıldı. Öğrenci velilerinden de gelen bu yöndeki talepleri değerlendiren Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, teneffüs süresini 10 dakikadan 15 dakikaya çıkardı. Yayınlanan yönetmeliğe göre; önümüzdeki yıl öğrenciler 5 dakika fazla teneffüs yapabilecek. Sosyal medyada büyük yankı uyandıran teneffüs sürelerinin uzaması, öğrencileri ziyadesiyle memnun etti. Bu süre, sabahçı-öğlenci olarak eğitim veren okullarda ise en az 10 dakika olarak belirlendi.

BAKAN SELÇUK SİNYALLERİNİ VERMİŞTİ

Eğitim sistemi konusunda gelen eleştirileri dikkate aldıklarını ve her türlü detayı en ince ayrıntısına kadar değerlendirdiklerini belirten Bakan Selçuk, bir dizi köklü değişiklikler yapacaklarını sinyalini vermişti. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde de okula başlama yaşıyla ilgili düzenleme yapılmıştı. Yapılan düzenlemeye göre; bir çocuğun okula balaması için 69 ayını doldurması gerekiyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı