adplus-dvertising

Temmuz ayında asgari ücrete ekstra zam geliyor!

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, temmuzda “asgari ücrete zam” işareti verdi. Bilgin, “Yalnızca enflasyon farkı değil, daha kapsamlı düzenlemelerin hazırlığındayız” şeklinde konuştu. 3600 ek göstergenin ay sonu tamamlanacağını söyleyen Bilgin, EYT için de, “Tamamı önümüzde. Dosyaları adım adım açıyoruz” ifadesini kullandı.
Takip et
Temmuz ayında asgari ücrete ekstra zam geliyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, çalışanları enflasyona karşı koruyacaklarını söyleyerek, “Temmuz ayında yalnızca enflasyon farkı değil emekçilerin karşılaştıkları bu enflasyon tahribatına karşı daha kapsamlı korunmasını sağlayacak düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim” diyerek konuştu.

TEMMUZ ZAMMI İÇİN HAZIRLIK YAPIYORUZ

Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri (Şeker-İş) Sendikası tarafından dün Ankara’da gerçekleştirilen “Gıdanın Geleceği Ellerimizde Zirvesi”nde konuşan Bilgin, basın mensuplarının kendisine devamlı “Enflasyon yüksek. Bu koşullar karşısında ne yapmayı düşünüyorsunuz?” sorusunu yönelttiğini söyledi. Enerji maliyetlerinin enflasyon üstündeki etkisine değinen Bilgin, “Bunlara karşı çalışanlarımızı, emekçilerimizi koruyacağız. Dolayısıyla önümüzde temmuz ayında biliyorsunuz yalnızca enflasyon farkı değil emekçilerin karşılaştıkları bu enflasyon tahribatına karşı daha kapsamlı korunmasını sağlayacak düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim. Yalnızca çalışanlarımızın mı? Kamu çalışanları, memurlar, işçilerimizle değil aynı zamanda emeklilerimizle alakalı hazırlıklarımız var. Onları da koruyacağız. Onlara karşı da sorumluluğumuz var” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.