adplus-dvertising

Temmuz ayı sanayi üretim endeksi açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre, Sanayi üretimi Temmuz ayında geçen aya kıyasla yüzde 6,2 azaldı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2,4 artış gösterdi.
Takip et
Temmuz ayı sanayi üretim endeksi açıklandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sanayinin alt sektörleri (2015=100 referans yıllı) incelendiğinde, 2022 yılı Temmuz ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre %10,5 azaldı, imalat sanayi sektörü endeksi %4,1 arttı ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi %6,8 azaldı.

SANAYİ ÜRETİMİ AYLIK YÜZDE 6,2 AZALDI

Sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, 2022 yılı Temmuz ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki aya göre %2,6, imalat sanayi sektörü endeksi %6,6 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi %3,1 azaldı.

Sanayinin alt sektörleri (2015=100 referans yıllı) incelendiğinde, 2022 yılı Temmuz ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre %10,5 azaldı, imalat sanayi sektörü endeksi %4,1 arttı ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 6,8 azaldı.

Temmuz ayı sanayi üretim endeksi açıklandı

Sanayi üretimi aylık bazda ise yüzde 6,2 azaldı. Sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, 2022 yılı Temmuz ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki aya göre yüzde 2,6, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 6,6 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 3,1 azaldı.

Temmuz ayı sanayi üretim endeksi açıklandı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.