Temel Karamollaoğlu’nun Konuşması Engellendi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun, Sivas Tanıtım Günler etkinliğinde yaptığı konuşma bozkurt işareti yapan bir grup tarafından engellendi.

Sivas Konfederasyonu ve İstanbul Sivas Platformu tarafından düzenlenen Sivas Tanıtım Günleri etkinliğine katılan Temel Karamollaoğlu, konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı. Yenikapı Miting Alanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe katılanlar arasında bulunan bir grup, Temel Karamollaoğlu’nun konuşması sırasında tepki göstermeye başladı.


Islıklar ve alkışlar ile Karamollaoğlu’nun konuşmasını sabote eden grubun bozkurt işareti yaptıkları gözlerden kaçmadı. Bu tepkiler üzerine kürsüde bekleyeceğini dile getiren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, tepkiyi gösterenlerin Sivas’ı temsil etmediklerinin altını çizdi ve, “Bu arkadaşlarımızın bizim ne yazık ki Sivaslının özünde olan nezaketi kaybetmişler. Sizler bu şekilde davranabilirsiniz. Ancak, ben biliyorum ki siz Sivas’ı temsil etmiyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

MHP SİVAS MİLLETVEKİLİ ARAYA GİRDİ

Bu konuşma üzerine tepkilerini arttıran grubu sakinleştirmek için MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, tepki gösteren kişilerin sakin olmasını isteyerek, konuşmaya müsaade edilmesini talep etti. Tepki gösteren grup bozkurt işaretleri yaparak kürsüye yaklaşmak isteyince, Karamollaoğlu’nun etrafını saran güvenlik görevlileri, Saadet Partisi liderini kürsüden indirerek oradan uzaklaştırdı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı