adplus-dvertising

Temel Karamollaoğlu’ndan seçim öncesi ittifak açıklaması!

Son dakika: 2023 seçimleri için çalışmalar sürerken, kulislerde yeni bir ittifak söylentileri de artmaya başladı. Dün basında yer verilen haberler sonrası bugün de Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu konuya ilişkin açıklama yaparken, “İlk defa söylüyorum” diye dikkat çeken mesajlar verdi.
Takip et
Temel Karamollaoğlu’ndan seçim öncesi ittifak açıklaması!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dakika haberine göre kulislerde yeni bir ittifak iddiası güçlenmeye başladı. 2023 seçimleri için geri sayım sürerken, seçim yasada yapılan değişiklik sonrası ittifaklarla alakalı de pek çok yeni haber geliyor. Dün basına yansıyan bazı haberlerde 3. bir ittifak kurulabileceği iddia edilmişti.

Bugün de Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, seçim yasada yapılan değişiklikleri işaret ederek, “yeni ittifak” mesajı verdi. Karar TV’de yaptığı açıklamada, “Bunu ilk defa söylüyorum” diyen Karamollaoğlu, “Seçim kanunuyla koşullar değişti. Üçüncü ittifak olabilir” ifadelerini kullandı.

Katıldığı programda “üçüncü ittifak” sorusuna cevap veren Karamollaoğlu, seçim kanunuyla beraber koşulların değiştiğini ifade ederek şu şekilde konuştu:

Temel Karamollaoğlu’ndan seçim öncesi ittifak açıklaması!

“BİRLİKTE HAREKET ETME MECBURİYETİ ORTADAN KALKTI”

6’lı masa esasında muhalefetin bir diyalog ortamını yaratıyor. İlle de her noktada beraber hareket etme zorunluluğu ortadan kalmış oldu çıkan yasayla. Bundan dolayı bu 6’lı masanın devam etmesi, meselelerin beraber mütalaa edilmesine fırsat veriyor. bunun yararlı olacağını düşünüyorum.

“ÜÇÜNCÜ İTTİFAK OLABİLİR”

Üçüncü ittifak olabilir çünkü, yeni seçim yasasından dolayı engel teşkil etmiyor. Tek tek de girilse, 3 parti seçime girse, beraber oldukları taktirde her birinin aldığı oyu üst üste koysanız daha büyük çoğunluk elde edersiniz. Milletvekili çıkarma olasılığı artar. Yahut bu şekilde bir ortam oluştuğu takdirde bu bir yeni katılıma vesile olabilir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.