Temel Karamollaoğlu’ndan çarpıcı imam hatip açıklaması “torunlarım bıraktı”

Temel Karamollaoğlu, “Ben İslamcı değilim Müslüman’ım. Torunlarım bir kısmı yanlış uygulamalar yüzünden İmam Hatip’i bıraktı” şeklinde konuştu.
Takip et
Temel Karamollaoğlu’ndan çarpıcı imam hatip açıklaması “torunlarım bıraktı”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, imam hatiplerle alakalı yeni bir münakaşanın fitilini ateşledi.

Okullarda söylenenler ile uygulananlar arasında farkların olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, torunlarının imam hatipten ayrıldığını belirtti.

Karar TV’ye çıkan Karamollaoğlu gündemle alakalı değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin dış politikasına değinen Karamollaoğlu, İslam Birliği’nin hiç gündeme gelmediğini söyleyerek, İslam Birliği’nin batıda hep tepki topladığını belirtti. Karamollaoğlu, “Herkes İsrail tanımak için kuyruğa girdi. Bunlarla nasıl irtibata geçilebilir. Bu kabul edilebilir bir şey değil” şeklinde konuştu.

Seçim ittifakı koalisyon değildir

Ana aktörlerin tamamıyla görüştüğünü söyleyen Karamollaoğlu, seçim ittifakların koalisyon olmadığını belirtti. Karamollaoğlu ittifaklara ilişkin şunları kaydetti:

“Bugünkü koşullar altında seçim ittifakı demek koalisyon deme değildir. Şu an seçim ittifakı AK Parti, MHP ile yaptı. Ama yalnızca Cumhurbaşkanının sözü geçiyor. Bu koalisyon değil. Sayın Cumhurbaşkanı, Bahçeli’yi memnun etmek için bir takım kararlarda onun da sözünü dinleyebiliyor. Muhalefette bunun daha iyi anlaşılmasına ihtiyaç var. Bir numaralı problem bu”

Millet İttifakı’nın bölünmesini doğru bulmuyorum

Millet İttifakı’nın bölünmesini doğru bulmadığının altını çizen Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, 3. ittifaka sıcak bakmadığını ve riskli bir yol olacağını söyledi. Karamollaoğlu,

“Şu anki vaziyete göre İttifaklar şuan ki seçim kanununda ve anayasanın bir gereği. İttifak, yapamazsanız bir yere gidemezsiniz. İttifakların hepsi bu sistemin değişmesine yönelik olarak yapılıyor” şeklinde konuştu.

Karamollaoğlu, “İttifak yaptığınız zaman eğer iki blok halinde seçime gidilse iki blok denk oy alsa 300 civarı vekil çıkarır, illerdeki ufak tefek farklılık olur o kadar bu şekilde gidileceğine karşı taraf ikiye üçe bölünse otomatikman yüzde elli olarak kendini koruyan parti diğerlerinden çok vekil çıkarır. Bir araya gelmeden üstesinden gelmek mümkün değil’ diyerek konuştu.

Cumhur İttifakı’nın stratejisi CHP ve Kılıçdaroğlu

Millet İttifakı adayı konusunda münakaşalar devam ederken, Karamollaoğlu, Akşener’in aday olmayacağım sözünün gerginliği ortadan kaldırdığını ifade etti. Kılıçdaroğlu’nun izlediği politikayı takdir ettiğini sözlerine ekleyen Karamollaoğlu, “Belli bir kesim ısrarla Kılıçdaroğlu’nun adaylığını koymasını istiyor. Öbür partileri yumuşatabilir düşüncesi var. Bundan dolayı Cumhur İttifakı’nın stratejisi yalnızca Kılıçdaroğlu ve CHP” diyerek konuştu.

Ortak adayla girilirse iş kolaylaşır

Karamollaoğlu, “Seçime kadar ittifakların şu an belirlenmesini doğru bulmuyorum. Bizim politikalarımız ilkeler bazındadır. Bugünkü sistemin mutlaka değişmesine inanıyorum. Bu Şekilde demokrasi olmaz” şeklinde konuştu.

‘seçime ortak adayla girilmesi işi kolaylaştırır’ yorumunda bulunan Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı yönündeki görüşleri üstüne “Seçime yakın adlar ortaya çıkar, karar verilir” diyerek konuştu.

Karamollaoğlu, “Bir buçuk yıl gibi bir zaman var biraz daha kısa olacağını düşünüyorum, Türkiye’nin daha farklı bir evreye dönüşeceğini, herkesin Türkiye’de huzur için azami çaba göstereceğine inanıyorum. En büyük görev iktidara düşüyor. İktidar, en ufak bir gevşeklik uygularsa, Türkiye kimsenin istemediği bir badirenin içine girebilir. Burada mesuliyet güvenlik güçlerimizin” değerlendirmesinde bulundu.

Erken seçim bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın erken seçim düşüncesi olmadığını söyleyen Karamollaoğlu, “2022’nin sonu yahut 2023’ün başında seçim beklediğini” belirtti.

Kılıçdaroğlu’nu takdir ediyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun politikalarını taktir ettiğini yineleyen Karamollaoğlu, “Kılıçdaroğlu’nun politikaları bir günlük politika değil, “Biz yaptığımız hatalardan dolayı helalleşmeliyiz” sözü en doğru sözdü. Bir insan buna karşı yanıt vermezse vebale girer” şeklinde konuştu.

Bahçeli’nin bu mesajı tutmaz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin grup toplantısında ‘Muhalefetiz’ çıkısı açıklamalarına ilişkin, bu sözlerin öyle bir birlikteliğinin yürümeyeceğinin göstergesi diyerek değerlendirdi. “Bahçeli’nin bu mesajı tutmaz” diyen Karamollaoğlu, “Ekime kadar Sayın Bahçeli’nin Erdoğan’dan kopacağına olasılık vermiyorum. Çünkü kendi geleceği söz konusu. Bir iktidar kendi içinde muhalefetini de barındırıyor. Bizim istediğimiz muhalefete Bahçeli şuanda varız diyor. Sayın Erdoğan söylenenleri kabul etmiyor, muhalif düşüncelere sahip olmasına karşın biz ittifak içindeyiz diyor. Bu MHP’nin kaybettiği oyları tekrardan toparlaması yönünde bir işaret olabilir” şeklinde konuştu.

Karamollaoğlu, “Erdoğan oy kaybediyor, partisi oy kaybediyor, kendisine destek veren MHP’de oy kaybediyor. MHP yüzde 7’lerin altına indi. Yüzde 7 baraj koyacaklar, MHP’nin bu barajı geçip geçmeyeceği belli değil. Bir endişe içindeler.”şeklinde konuştu.

Erdoğan kendisinden sonra onu görmek istiyor olabilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türk Konseyi 8. Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın Aksakallılar Konseyi’ne Türkiye’nin Aksakalı olarak atandığını belirtti. Karamollaoğlu, Ak sakalın bilge kişi anlamına geldiğini ifade ederek, “Genç bir ak sakallı sayılır o zaman. Bir ak sakallı tespit edilmiş olması bu sefer oradan gelecek açık olacağı anlamına gelir. Bu kişi bilge kişidir. Madem öyle bir vasıf verilmiş Binali Bey’in üstüne büyük sorumluluklar düşer. Sayın Erdoğan, kendisinden sonra onu görmek istiyor da olabilir” şeklinde konuştu.

Herkesle görüşmeye hazırım

Karamollaoğlu sözlerini tamamlarken “Görüşmeye her zaman açığım, herkesle görüşmeyi arzu ederim mühim olan hususlar yeni fikirlere açık olması, biraz daha dinlemesi, hoşgörülü olması” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.