Temel Karamollaoğlu’dan iade-i ziyaretten vazgeçen Erdoğan’a cevap

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu ile gerçekleştirdiği görüşmenin ayrıntılarını AK Parti MKYK toplantısında anlatmıştı. Karamollaoğlu’nun 50+1 konusu dışında yaptığı açıklamaların hiçbirinin gerçeği yansıtmadığını ve iade-i ziyaret planından vazgeçtiğini ifade eden Erdoğan’a cevap gecikmedi. Karamollaoğlu, “Son derece şaşırdım ve üzüldüm. Ne söylemişim de doğru değil” ifadesini kullandı.
Takip et
Temel Karamollaoğlu’dan iade-i ziyaretten vazgeçen Erdoğan’a cevap
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan ve ortalama 4,5 saat süren AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nda (MKYK), Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu arasında 10 Kasım’da gerçekleşen görüşme de gündeme gelmişti. Karamollaoğlu’nun görüşmeye ilişkin açıklamalarına değinen Erdoğan’ın, “Temel Bey’in yaptığı açıklamalar maalesef gerçeği yansıtmıyor” dediği söylenmişti.

“İADE-İ ZİYARET DÜŞÜNÜYORDUM, BU SAKIT (DÜŞMÜŞ) OLDU”

Karamollaoğlu’nun bir tek yüzde 50+1’e ilişkin açıklamasının doğru olduğunu, onun dışındaki konuşmaların geçmediğini aktaran Erdoğan’ın, “Dediği tek doğru orasıydı. Bunun dışındaki açıklamalarından maalesef çok üzgünüm. Biz bu görüşmede yalnızdık, bir tek Temel Bey ve ben vardık. İade-i ziyaret düşünüyordum, bu sakıt (düşmüş) oldu” ifadelerini kullandığı ifade edilmişti.

“SON DERECE ŞAŞIRDIM VE ÜZÜLDÜM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamaların sonrasında gözler Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na çevrilmişti. Sputnik Türkiye Radyosu’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine cevap veren Karamollaoğlu, “Son derece şaşırdım ve üzüldüm. Ne söylemişim de doğru değil” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.