adplus-dvertising

Temel Karamollaoğlu’dan asgari ücret açıklaması “insan utanır”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Erbakan hocamız destan yazdı. 6 ayda yüzde 130, asgari ücrete zam yaptı. Bugün asgari ücretin yüzde bir üzerinde mi altında mı verileceği münakaşası yapılıyor. Hep açlık sınırı konuşuluyor. İnsan utanır. Sendikalara da hayret ediyorum. Sendikalar temsil ettikleri memur ve işçileri tam olarak temsil edemiyorlar. Bugün asgari ücretin yüzde bir üzerinde mi altında mı verileceği münakaşası yapılıyor.” ifadelerini kullandı.
Takip et
Temel Karamollaoğlu’dan asgari ücret açıklaması “insan utanır”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “SİHA’lardan memnunuz, Allah razı olsun destan yazar gibi bir projeyi yaşama geçirdiler, ama yalnızca ‘SİHA’larla savunma sistemimiz halledildi, bitti, başka şeye ihtiyacımız yok’ diyemeyiz.” şeklinde konuştu.

Partisinin Şanlıurfa 6. Olağan İl Kongresi’nde konuşan Karamollaoğlu, Milli Görüş camiasının, köklü siyasi tecrübesiyle her dönem Türkiye’nin menfaatinin yanında hareket ettiğini belirtti.

Türkiye’nin, milli savunma sanayisinde mühim atılımlar gerçekleştirdiğini anlatan Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

“Türkiye, dünya politikasında bir takım etkiler göstermek istiyorsa kuvvetli bir ülke haline gelmek zorunda. Tüm insanlığın saadeti için çalışan yapıyı anlayacağız. Bunun için kendi ülkemizi meydana gelebilir bir ülke haline getirmekle mükellefiz. Kendi ülkemiz önce ahlaki ve manevi değerlerin ihyasıyla olur. SİHA’lardan memnunuz, Allah razı olsun destan yazar gibi bir projeyi yaşama geçirdiler, ama yalnızca ‘SİHA’larla savunma sistemimiz halledildi, bitti, başka şeye ihtiyacımız yok’ diyemeyiz. Mühim bir hamle ama bizim tek başına ayakta durmamız için yeterli olmayan bir hamle. Her sahada biz adım atacak noktaya gelmeliyiz. Türkiye’de bu sanayileşmeden, tarımımızı da kendimize yetecek hale getirmeden olmaz. Tüm ihtiyaçlarımızı başta gıda ve ilaç olmak üzere kendimiz temin etmeden, ‘biz kuvvetli ülkeyiz’ diyemeyiz. Kuvvetli ülke olunca tüm ihtiyacımızı kendimiz karşılarız. İnsanlarımız geçimlerini sağlayacak bir işe sahip olur. Aç ve açıkta kimse kalmaz.”

ASGARİ ÜCRET PAZARLIKLARI

Karamollaoğlu, doğru siyaset ve politikalarla kalkınmanın gerçekleştirilebileceğine inandığını ifade etti.

Asgari ücret pazarlıklarına değinen Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

“Erbakan hocamız bu konuda destan yazdı. 6 ayda yüzde 130, asgari ücrete zam yaptı. Bugün asgari ücretin yüzde bir üzerinde mi altında mı verileceği münakaşası yapılıyor. Hep açlık sınırı konuşuluyor. İnsan utanır. Sendikalara da hayret ediyorum. Sendikalar temsil ettikleri memur ve işçileri tam olarak temsil edemiyorlar. Bugün asgari ücretin yüzde bir üzerinde mi altında mı verileceği münakaşası yapılıyor. Açlık sınırında bir ücret pazarlığı yapılabilir mi? Yapılmaması icap eder. Hükümet de işveren de ‘ben ne yapayım’ diyor, diğer taraftan sendikalar da alamayacağı ücretin üstüne ‘gitsem ne yarar’ diyor.”

Konuşmasının sonrasında Karamollaoğlu, kongreye katılanlarla sohbet etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.