Temel Karamollaoğlu seçim çağrısı yaptı!

İstanbul’da partisinin Bağcılar 7. Olağan İlçe Kongresi’ne katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partililere seçime hazırlık çağrısı yaptı.
Takip et
Temel Karamollaoğlu seçim çağrısı yaptı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bağcılar Kadir Topbaş Halk Sarayı’nda gerçekleştirilen kongrede partililere hitap eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Milli Görüş Hareketi’nin temel prensiplerini anlattı.

“YALNIZCA KENDİMİZ İÇİN DEĞİL, TÜM İNSANLIK İÇİN İSTİYORUZ”

Her zaman hakkı üstün tutmayı şiar edindiklerini ifade eden Karamollaoğlu, “Ne istiyoruz biz? Çok açık ve net. Biz ülkemizde de tüm komşu ülkelerde ve tüm dünyada huzur olsun, barış olsun, insanlar saadetin içinde olsun istiyoruz. Yalnızca kendimiz için değil, tüm insanlık için istiyoruz. Bunun tesisi fakat dünyada insan haklarına saygılı, fikir ve inanç hürriyetinin kamil anlamda sağlanması ile gerçekleşir. Başka türlü bu olmaz. Herkes inancından dolayı bir baskı altına girerse zorlanırsa siz o bölgede huzur bulamazsınız.” şeklinde konuştu.

İslam ülkelerinin İsrail ile alakalı tutumlarını eleştiren Karamollaoğlu, “Herkes İsrail’in zulümlerine karşı tavır belirleyeceğine, ‘Zulmüne ne kadar ortak olursak o kadar faydalanırız’ noktasına gelmiş. Bu vaziyeti biz düzelteceğiz. Ülke olarak biz ayağa kalktığımızda düzelteceğiz. Biz bu dağ gibi sorunların üstesinden geleceğiz ki öbür İslam ülkelerine de örnek olalım. Şu anda darmadağın tüm İslam ülkeleri. Tamamı İsrail’i tanımak için sıraya girdi. Allah rahmet eylesin Erbakan Hocamız nerede, şuandaki halimiz nerede?” diyerek konuştu.

SEÇİME HAZIRLIK ÇAĞRISI

Partililere seçime hazırlık çağrısı yapan Karamollaoğlu, “Meclise şu anda AK Parti’nin sunacağı Seçim Yasası’ndaki değişikliklerden sonra değişiklikler gerçekleşecek. Onların yürürlüğe girmesi için en az bir yıl gerekir. Biz hazırlığımızı bir yıla göre yaptık. En fazla 15 ay sonra seçim varmış gibi çalışmakla mükellefiz.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.