Temel Karamollaoğlu: AK Parti Yüzde 10’a Muhtaç Olacak

Yüzde 50+1 tartışmalarına katılan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, “AK Parti yüzde 10 barajına muhtaç hale gelecek” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu haftalık basın toplantısında gündemdeki sorularla ilgili açıklamalar yaptı.

“BORCA DAYALI EKONOMİ ÇÖKMEYE MAHKUMDUR”

Yeni Ekonomi Programı ile alakalı, “Ekonomimiz uçuşa geçmiş, havada da nereye ineceğini bilemiyor” diyen Karamollaoğlu, “Sayın bakan kimi ikna etmeye uğraşıyor? İsraftan vazgeçmeniz lazım. Üretim artmadan işsizlik oranı inmez. Türkiye’nin ekonomide reforma değil anlayış değişikliğine gereksinimi var. Kendileri gibi düşünmeyenlerin tamamı hain. Sizin karşınıza gelenler size düşman olduğu için değil problemlerini çözemediğiniz için karşınıza geçiyor. İnsanlar borçla ev, araba aldılar, hacca gittiler, düğüne gittiler. Borca dayalı bir ekonomi çökmeye mahkûmdur” dedi.

“YÜZDE 10’A MUHTAÇ HALE GELECEKLER”

Karamollaoğlu, yüzde 50+1 tartışmalarından da bahsederek, “Yüzde 40’ı fazla demişler, AK Parti yüzde 10 barajına muhtaç duruma gelecek. Bir kişiye tüm yetkileri verirseniz halkın iradesini yansıtamazsınız” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı