Telefonlar Artık Çantanızda Şarj Olacak!

7'den 70'ye herkesin elinden düşmeyen akıllı telefonlara, yepyeni bir şarj dönemi geliyor. Telefonların bataryaları artık hiçbir yere bağlı olmaksızın sadece hava ile doldurulacak.

Telefonlar Artık Çantanızda Şarj Olacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Günlük yaşantının olmazsa olmazı telefonların en büyük sorunu şarj sıkıntısına bilim insanları yeni bir çözüm getirdi. Daha önce kablosuz şarj buluşuyla vatandaşlara kolaylık sağlayan teknoloji şirketi çalışanları bu kez hiç bir kabloya gerek kalmaksızın batarya doldurma teknolojisini geliştirdiler.

ÇANTADA KABLOSUZ ŞARJ DÖNEMİ BAŞLIYOR

Teknoloji şirketinin geliştirdiği yeni sisteme göre, cihazların bataryaları olduğu yerden doldurulabilecek. Amerika teknolojik aletler üzerine çalışmalarını sürdüren bu şirket yeni cihazların, hiçbir kabloya bağlı olmaksızın, cebimizde ya da çantamızda hava ile şarj edilebileceğini açıkladı. Bu yeni teknoloji ile sadece telefonlar değil, tabletler başta olmak üzere tüm elektronik cihazların bataryaları hava ile doldurulacak. Cihazların bataryalarının dolumları için ise herhangi bir cihaza temas etmesi de gerekmiyor.

7’den 70’ye herkesin elinden düşmeyen, günlük yaşantının olmazsa olmazı akıllı telefon kullanıcılarının beklediği cihazlara, Wifi ağları ile frekanslarla dağlanan güçle batarya dolumu yapılacak.
Amerika’da üretimine başlanan cihazların önümüzdeki yıllarda Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.