Telefonla hipnotize edip dolandırıyor! 4 milyon dolar vurdu…

Telefonla ulaştığı kişilere telsiz sesi dinletip, kendini polis olarak tanıtan Yüksel B., iddiaya göre karşısındaki kişileri hipnotize edip dolandırdı. Kod isimi ”Bay hipnotize” olan azılı dolandırıcı bu zamana kadar tam 4 milyon liralık vurgun yaptı. Son olarak 76 yaşındaki bir kadını 480 bin lira dolandıran Yüksel B., operasyonla yakalanarak tutuklandı.
Takip et
Telefonla hipnotize edip dolandırıyor! 4 milyon dolar vurdu…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kendini polis olarak tanıtan azılı dolandırıcı Yüksel B. (34), telefonla ulaştığı kişileri “Terör örgütleri banka hesaplarınızı ele geçirdi. Örgütler para aktarımı yapacak” diye tuzağa düşürüyor. Sabah’ın haberine göre, kod isimi ”Bay hipnotize” olan şahıs, Ankara, Bursa, Balıkesir, İstanbul ve Kocaeli’nde çok sayıda kişiyi mağdur etti. Bu kişilerden yaptığı vurgun ise tam 4 milyon lira.

TELEFONLA ARAYIP HİPNOTİZE EDİYOR

İddiaya göre telefon konuşmalarında mağdurlara telsiz sesi dinleten ve karşısındaki kişileri hipnotize eden Yüksel B.’nin “Tehdit, adam yaralama, yağma ve dolandırıcılık” başta olmak üzere farklı suçlardan 12 kaydı bulunuyor.

76 YAŞINDAKİ KADINI 480 BİN LİRA DOLANDIRDI

Geçmişte iki kez telefon dolandırıcılığı suçundan gözaltına alınan Yüksel B., son olayında A.B. (76) adlı kadını tuzağa düşürdü. A.B.’nin banka hesaplarındaki 480 bin lirasını aldı. Hakkında 4 dosyadan yakalama kararı olan ve eski suçlarından tutuksuz yargılanan Yüksel B., üçüncü kez aynı suçtan gözaltına alındı.

OPERASYONLA YAKALANAN DOLANDIRCI TUTUKLANDI

Yüksel B.’nin operasyon gerçekleştirilen ikamet adresinde mağdurlara ait olduğu değerlendirilen bir miktar para da bulundu. Şu ana kadar 4 milyon liranın üstünde vurgun yaptığı öne sürülen Yüksel B., mahkeme tarafından tutuklandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.